Najlepsze narzędzia do tworzenia infografik

Aby tworzyć atrakcyjne materiały do social media czy wpisów blogowych, nie musisz być grafikiem. Do Twojej dyspozycji jest mnóstwo stron, które zapewniają narzędzia do stosunkowo prostego przygotowywania m.in. infografik. Wybraliśmy te, które są szczególnie godne uwagi. Sprawdź ich możliwości.

Narzędzia do infografik – z których warto skorzystać?

Infografika to czytelna i atrakcyjna wizualnie forma przekazywania informacji. Przykuwa uwagę odbiorców, wzbudza zainteresowanie i jest materiałem, który internauci chętnie udostępniają w serwisach społecznościowych. Składa się z tła, elementów graficznych, nagłówków i treści. Stworzenie angażującej kreacji bywa jednak skomplikowanym zadaniem, dlatego warto posiłkować się narzędziami do infografik. Sprawdźmy, które sprostają wymogom zarówno nowicjuszy, jak i profesjonalistów.

Canva

To zdecydowanie najpopularniejsze tego typu rozwiązanie do tworzenia grafiki. Możesz z niego korzystać bezpłatnie, ale w ograniczonym zakresie. Do dyspozycji masz całe mnóstwo szablonów podzielonych na kategorie tematyczne. 

Źródło: https://www.canva.com/

Część szablonów infografik jest dostępna wyłącznie za opłatą. Kiedy przejdziesz do edycji darmowego projektu, zwróć uwagę, że nie wszystkie dodawane elementy są darmowe. Większość jest odpłatna, ale nie ma większych problemów ze znalezieniem odpowiednich, aby przygotować bez kosztów atrakcyjną infografikę. Canva cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Liczba aktywnych użytkowników tego rozwiązania wynosi ponad 135 mln.

Ciekawostka: Z Canvy korzysta 85% firm z listy Fortune 500, czyli 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw. Ile kosztuje płatna wersja? 49,99 zł miesięcznie dla jednej osoby, ale przez miesiąc możesz testować ją za darmo. Jest również opcja dla zespołów i wtedy koszt wynosi 99,99 zł miesięcznie na 5 osób. Narzędzie dostępne jest po polsku. 

Źródło: https://www.canva.com/

Piktochart

To narzędzie, które umożliwia tworzenie bardzo atrakcyjnych infografik. Do dyspozycji użytkownika jest mnóstwo wysokiej jakości szablonów. Przy tworzeniu infografik możesz skorzystać z darmowych i płatnych elementów. Oczywiście w tym drugim przypadku są one atrakcyjniejsze i wybór jest dużo większy. Liczba darmowych pobrań jest ograniczona. 

Źródło: https://create.piktochart.com/

Aby korzystać ze wszystkich możliwości narzędzia, potrzebujesz wersji PRO. Standardowa cena za jednego użytkownika miesięcznie wynosi więcej niż w przypadku Canvy, bo 29 dolarów. 

Źródło: https://create.piktochart.com/

Wordle

Kolejna z propozycji jest mniej popularna niż już wspomniane, ale także godna uwagi. Dzięki temu rozwiązaniu możesz tworzyć chmurę słów. Jest to zupełnie inne narzędzie niż wcześniejsze, mniej zaawansowane, ale dobrze wypełnia swoje zadanie. Możesz ustalić hierarchię słów, kolory i układ. Narzędzie raczej nie powinno sprawiać większych problemów pod względem obsługi. Jest bezpłatne, ale wydaje się niezbyt użyteczne dla zaawansowanych użytkowników. Proste funkcjonalności uniemożliwiają bowiem tworzenie zaawansowanych graficznie materiałów. Aby z niego skorzystać, nie musisz jednak zakładać konta ani się logować. Wystarczy, że wkleisz tekst, a następnie dostosujesz efekt do oczekiwań za pomocą dostępnych opcji.

Źródło: https://www.edwordle.net/create.html

Chartsbin

Kiedy odwiedzisz stronę tego narzędzia, możesz mieć wrażenie, jakby czas zatrzymał się dla jego właścicieli. Rzeczywiście witryna wygląda, jakby od wielu lat nie była aktualizowana. Nie jest to narzędzie przeznaczone typowo do budowania infografik, a bardziej do ich elementów. Zapewnia dostęp do wielu danych statystycznych, pozwala tworzyć mapy i wykresy. Z serwisu korzystasz całkowicie bezpłatnie. Do Twojej dyspozycji jest wiele szablonów. Dostępne są mapy świata, kontynentów i niektórych krajów. 

Źródło: https://chartsbin.com/

Snappa

Tworzenie infografik należy do funkcji tego narzędzia. Do Twojej dyspozycji jest mnóstwo szablonów, również takich, które są przygotowane idealnie do serwisów społecznościowych. Obsługa nie sprawia problemów. Twoim zadaniem jest przeciąganie poszczególnych elementów w odpowiednie miejsca i edycja treści. Aby skorzystać ze Snappa, musisz założyć konto. Na stronie znajdziesz szeroki wybór szablonów. Bezpłatna wersja nakłada duże ograniczenia. Miesięcznie możesz pobrać 3 pliki. Płatny pakiet kosztuje 10 lub 20 dolarów miesięcznie i nie nakłada takich ograniczeń. 

Źródło: https://snappa.com

Visme

Daje Ci możliwość wyboru wielu szablonów i dostosowania infografiki w pełni do Twoich oczekiwań. To narzędzie bardzo proste w obsłudze. Przeciągasz poszczególne elementy w odpowiednie miejsca, zmieniasz treści czy tło. Do wyboru masz mnóstwo gotowych elementów. Narzędzie nie jest dostępne po polsku. 

Źródło: https://my.visme.co/

Z rozwiązania możesz skorzystać za darmo. Zwróć jednak uwagę, że wiele elementów wykorzystywanych w szablonach jest odpłatnych. 

Źródło: https://my.visme.co/

Venngage

Do Twojej dyspozycji jest mnóstwo gotowych infografik, w których możesz w zasadzie edytować każdy element. Plik zapiszesz w różnym formatach. Narzędzie wyświetla podpowiedzi – nawet nie mając w ogóle doświadczenia z takimi aplikacjami, bez problemów sobie z nim poradzisz. Możesz korzystać z gotowych elementów oraz wgrać własne. Dużą wadą jest brak możliwości pobrania pliku w ramach darmowej wersji. Możesz jedynie skopiować link do infografiki i ją udostępnić, dlatego, jeśli zależy Ci na darmowych projektach, to nie jest rozwiązanie dla Ciebie. Ceny płatnych pakietów zaczynają się od 10 dolarów miesięcznie.

Źródło: https://infograph.venngage.com/account/subscription

Easel.ly

Do zalet tego rozwiązania należą duży wybór szablonów i możliwość projektowania infografik bez znaków wodnych. Możesz tworzyć od zera albo skorzystać z gotowych rozwiązań. Wszystkie elementy da się edytować. Obsługa narzędzia jest bezproblemowa – tak jak w przypadku najpopularniejszych tego typu rozwiązań. W ramach bezpłatnej wersji możesz pobrać wyłącznie grafikę w najniższej jakości, ale to nie oznacza, że wygląda źle. Cena narzędzia jest naprawdę atrakcyjna, ponieważ wynosi 4 dolary miesięcznie. 

Źródło: https://easel.ly/

Infogr.am

Kolejne proste rozwiązanie, które daje mnóstwo możliwości. Przygotowanie infografiki wymaga dosłownie kilku kliknięć. Łatwo można edytować poszczególne treści, dodać elementy graficzne, a także korzystać ze swoich multimediów. Na poniższym screenie widać, czym różnią się poszczególne pakiety. Niestety, ale liczba szablonów w ramach darmowej oferty jest mocno ograniczona. Poza tym pobieranie jest dostępne tylko w płatnych pakietach. 

Źródło: https://infogram.com/app/#/welcome

VistaCreate

Narzędzie zapewnia dostęp do 150 000 szablonów, ponad 70 milionów zdjęć, wideo i wektorów, darmowe fonty, muzykę, animacje, tła i obiekty. Dostępny jest po polsku. Zapewnia mnóstwo bardzo atrakcyjnych szablonów, możliwość pobierania plików w różnych formatach. Wiele elementów jest jednak odpłatnych. Więcej możliwości daje wersja płatna, która kosztuje 10 dolarów miesięcznie. Możesz ją przetestować za darmo. Dzięki niej będziesz bez dodatkowych opłat korzystać z materiałów premium. To oferta atrakcyjniejsza od większości opisanych. 

Źródło: https://create.vista.com/

Znasz inne narzędzia do tworzenia infografik, które są godne uwagi? Podziel się nimi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mogą Cię zainteresować
Więcej...

Wpływ hostingu na pozycjonowanie i SEO

Widoczność strony w wynikach wyszukiwania Google zależy od wielu czynników. Mówi się, że jest ich około 200. Jedne…
Więcej...

Jak stworzyć ciekawy adres domeny?

Adres strony WWW powinien być łatwy do zapamiętania i ciekawy. Znajdzie się na materiałach reklamowych firmy i jest…
Więcej...

Jak zarabiać na blogu?

Blog nie musi być wyłącznie sposobem na wyrażenie swojego zdania. Może Ci przynosić przychód, a nawet zapewniać utrzymanie…
Więcej...

Jak założyć blog?

Kiedyś blogi kojarzyły się głównie z internetowymi pamiętnikami lub stronami, na których dana osoba dzieliła się swoimi opiniami…
Więcej...

Jak wybrać domenę dla firmy?

Chcesz zaistnieć w sieci? Jednym z pierwszych kroków powinno być założenie strony WWW. Potrzebujesz również adresu witryny, czyli…
Więcej...

Czym są mapy ciepła?

Osiąganie celów, które ma realizować strona, wymaga pochylenia się nad wieloma kwestiami. Sukces zależy od konstrukcji witryny –…