Jeśli prowadzisz witrynę internetową, to powinno Ci zależeć na szybkim ładowaniu się serwisu. Dzięki temu pozytywnie wpływasz na doświadczenia użytkownika, na konwersję, wskaźnik odrzuceń i ogólnie powodujesz, że strona może przynosić lepsze wyniki biznesowe. Pomóc Ci w tym może LSCache, czyli pamięć podręczna dla stron internetowych wbudowana w serwer z oprogramowaniem LiteSpeed. Sprawdź, co dzięki temu zyskujesz.
LSCache – co to jest?
LSCache to element serwera LiteSpeed, pamięć podręczna dla stron internetowych. W praktyce oznacza to, że na serwerze przechowywane są statyczne wersje witryn, a tym samym przy każdym ładowaniu się serwisu pobieranych jest mniej plików oraz ograniczana jest liczba żądań wysyłanych do serwera. Zatem ta maszyna jest mniej obciążana, co przekłada się na szybsze ładowanie się witryn.
Do osiągnięcia najlepszych wyników, poza serwerem z oprogramowaniem LiteSpeed, potrzebujesz również wtyczki LSCache odpowiedniej dla danego systemu CMS. Co przemawia za korzystaniem z LSCache? Oto jej zalety:
- Zapewnia szybsze ładowanie się serwisu, co wiąże się z korzyściami zarówno dla użytkownika, jak i dla Twoich wyników biznesowych.
- Dostępność za darmo wtyczek przeznaczonych do poszczególnych systemów CMS.
- Łatwość w obsłudze skoków na stronie.
Zatem korzystając z tej wtyczki, odnosisz wyłącznie profity. Powyższe informacje to jednak tylko suche fakty. Przejdźmy zatem do konkretów, czyli testów przeprowadzonych przez litespeedtech.com.
LSCache dla różnych systemów CMS
Jeśli korzystasz z któregoś z popularnych systemów CMS, takich jak WordPress, Joomla!, Presta, ale też innych, to możesz używać specjalnie przygotowanej dla tych rozwiązań wtyczki LSCache, co pozwoli Ci stosunkowo łatwo uzyskać maksymalne korzyści z korzystania z serwera LiteSpeed. Zerknij na poniższe wyniki testów i przekonaj się, jak wypadł serwer LiteSpeed z odpowiednią wtyczką dla danego CMS-a w stosunku do innych rodzajów oprogramowania.
WordPress z wtyczką LSCach for WordPress
Testowano następujące oprogramowanie serwerowe wraz z wtyczkami pamięci podręcznej: LiteSpeed Web Server z wtyczką LSCache for WordPress, Nginx z wtyczką FastCGI Cache, Apache z wtyczką W3 Total Cache. LiteSpeed uzyskało 12 razy lepszy wynik od Nginx i 84 razy lepszy od Apache.
Magento
Kolejny test dotyczy popularnego oprogramowania sklepów – Magento. W tym przypadku wykonano go na serwerach z oprogramowaniem i wtyczkami pamięci podręcznej: LiteSpeed Web Server z wtyczką LiteMage, Nginx z wtyczką Varnish, Apache z wtyczką Varnish. Serwer LiteSpeed osiągnął blisko 3 razy lepszy wynik od Nginx i 4 razy lepszy od Apache.
Joomla!
W przypadku tego testu wykorzystano: LiteSpeed Web Server z wtyczką LSCache for Joomla, Nginx z wtyczką System Page Cache, Apache z wtyczką System Page Cache. Wynik osiągnięty przez LiteSpeed jest około 400 razy lepszy niż przy pozostałych testowanych rodzajach oprogramowania serwerowego.
PrestaShop
W przypadku najpopularniejszego w Polsce oprogramowania sklepu testowano następujące serwery: LiteSpeed Web Server z wtyczką LSCache for PrestaShop, Nginx z wtyczką Smarty System Cache, Apache z wtyczką Smarty System Cache. Tu także wykazana została ogromna różnica na korzyść LiteSpeed.
Drupal
Wprawdzie Drupal nie jest już tak popularny, jak kiedyś, ale w dalszym ciągu bazuje na nim wiele stron. W teście analizowano takie serwery jak: LiteSpeed Web Server z wtyczką LSCache for Drupal, OpenLiteSpeed z wtyczką LSCache for Drupal, Nginx z wtyczką FastCGI. Również i w tym przypadku to serwer LiteSpeed osiągnął zdecydowanie najlepszy rezultat.
Jak zatem widzisz, korzystanie z LSCache przynosi wiele korzyści, które będą zauważalne podczas użytkowania strony. Czy może być jeszcze lepiej? Tak, jeśli skorzystasz z Redis. Jest to magazyn danych, nowoczesna baza. W tym przypadku dane te nie są zapisywane, tak jak standardowo, na dysku, tj. na serwerze, tylko w tej bazie, w jej pamięci. To rozwiązanie eliminuje potrzebę dostępu do dysku, co powoduje, że Twoja strona może działać jeszcze szybciej. Wdrożenie LSCache i Redis może spowodować, że witryna przyśpieszy nawet kilkunastokrotnie. To w praktyce może dać różnicę w postaci skrócenia czasu ładowania strony nawet o kilka sekund.
Postaw na serwer LS z LSCache
Jeśli zależy Ci na szybko ładującej się stronie, atrakcyjnej dla użytkownika, to postaw na serwer z oprogramowaniem LiteSpeed, z pamięcią podręczną LSCache. Testy potwierdzają, że ten krok wiąże się z korzyściami. Masz wątpliwości? Przetestuj nasz hosting za darmo, bez żadnych zobowiązań. W ramach wszystkich pakietów dajemy Ci możliwość skorzystania z Redis i serwera LiteSpeed z pamięcią podręczną LSCache.