Dlaczego kopie zapasowe (i nie tylko) są tak istotne przy wyborze hostingu?

Backup

Od dawna krąży powiedzenie, że ludzie dzielą się na tych co wykonują kopie zapasowe, oraz na tych, którzy dopiero będą je wykonywać.

Żyjemy w czasach, gdzie świadomość ludzi odnośnie informatyki jest coraz większa, a mimo wszystko jest spora grupa osób, która nie dba odpowiednio o swoje (bardzo często drogocenne) dane.

Przy wyborze dostawcy hostingu warto brać pod uwagę to, jak często wykonuje on kopie bezpieczeństwa danych swoich klientów. Najczęściej firmy hostingowe oferują kopie zapasowe do kilku dni wstecz, natomiast nie zawsze jest to wystarczający okres.

Wyobraźmy sobie, że prowadzimy firmę jednoosobową i wyjeżdżamy na dwutygodniowy urlop.
Na początku urlopu przykładowo z powodu infekcji na stronie usuwane są pliki niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to może być tak, iż dopiero po urlopie zorientujemy się, że nasza strona jest praktycznie bezużyteczna – nie tylko straciliśmy nie rzadko wieloletnią pracę przy samej stronie, lecz odbije się to także negatywnie na SEO, a co za tym idzie, na pozycjonowaniu w wyszukiwarkach, a jak to się odbije na naszej reputacji możemy sobie tylko wyobrazić.

Właśnie dlatego niezwykle ważne podczas wyboru hostingu jest sprawdzenie jak często wykonywane są kopie oraz jaki jest najdalszy okres, z którego będziemy mogli przywrócić. Dodatkowo, istotnym elementem przy wyborze jest także to, czy dany dostawca oferuje także mechanizmy broniące nasze witryny przed różnymi atakami.

Hosting w Hostido.pl oferuje kopie bezpieczeństwa nawet do 56 dni wstecz, zależnie od wybranego pakietu, dzięki temu nasi klienci masz szeroki wachlarz możliwości w tym zakresie. Przywrócić można zarówno pliki jak i bazy danych, a w przypadku tych drugich kopie są wykonywane nawet częściej niż raz na dobę, co jest szczególnie istotne dla osób, które akurat tworzą lub modyfikują treść na swojej stronie i w przypadku jakiegoś błędu, będą w stanie przywrócić świeższą kopię, nie tracąc większej ilości zmodyfikowanych w tym czasie danych.

Dodatkowym i niezwykle ważnym atutem hostingu w Hostido.pl jest także to, że w każdym pakiecie dostępny jest system anty-exploitowy imunify360, który chroni wszystkie witryny naszych klientów przed bardzo dużą ilością ataków ze strony botów/hakerów. Daje to wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu ryzyko infekcji lub zhakowania stron jest minimalizowane, a przez to nie będzie konieczności korzystania z przywrócenia danych.

Jeśli już jesteś naszym klientem, to w dziale pomocy możesz przeczytać jak przywrócić kopię zapasową. Sprawdź naszą ofertę, gdzie również znajduje się informacja na temat tego, jak długo przechowamy kopie zapasową twoich plików oraz baz danych. Jeśli jesteś ciekaw jakie technologie są stosowane przez nas oprócz imunify360, to sprawdź naszą stronę o stosowanych technologiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować
Więcej...

Bezpieczny hosting – czyli jaki?

Wybierając usługę hostingową być może zwracasz uwagę na powierzchnię dyskową, ilość transferu i wiele innych elementów, ale czy…
Więcej...

Czym są certyfikaty SSL i dlaczego są tak ważne?

SSL, czyli Secure Socket Layer jest protokołem sieciowym szyfrującym dane, który zostałprzyjęty jako standardowe zabezpieczenie połączenia między serwerem…
Więcej...

Bezpieczny WordPress, czyli jaki?

Wybrałeś system WordPress jako CMS, na którym oparta jest Twoja strona WWW? Zatem zdecydowałeś się na najczęściej wykorzystywane…