Jak przyśpieszyć WordPress za pomocą LSCache oraz Redis

Wordpress, LSCache, Redis

WordPress jest najpopularniejszym silnikiem CMS używanym na świecie. Jest on także bardzo potężnym silnikiem, co szczególnie w przypadku bardziej rozbudowanych stron rodzi problem związany z jego czasem wczytywania się.
Z pomocą takich systemów cache jak LSCache (który jest elementem serwera WWW Litespeed) oraz Redis, ale również posiadaniu szybkich dysków NVME można przyśpieszyć jego działanie w dużym stopniu.

Czas ładowania strony wpływa w znaczący sposób na to, czy goście pozostaną na stronie, czy szybko z niej wyjdą – wiele badań wskazuje, że czas ładowania strony powyżej 3 sekund z reguły oznacza opuszczenie strony przez gościa, zanim ją nawet de facto ujrzy. W jaki sposób to działa przykładowo na konwersje można sobie łatwo wyobrazić.
Jest to szczególnie istotne dla sklepów internetowych, aczkolwiek osoby które prowadzą prostego bloga również docenią zalety, które otrzymujemy przy skorzystaniu z systemów cache LSCache oraz Redis.

Hosting Hostido.pl oferuje system cache LSCache już od najniższego pakietu, a z Redisa możesz skorzystać od pakietu NVME 3 i wyższego.

Poniżej przedstawiamy instrukcję, za pomocą której zainstalujesz WordPress, a także skonfigurujesz LSCache oraz Redis w celu przyśpieszenia działania swoich stron opartych na WordPress.

W pierwszej kolejności zalecamy stworzyć serwer Redis, który posłuży nam na jednym z kolejnych etapów konfiguracji WordPressa.
Aby utworzyć serwer Redis, proszę przejść do panelu administracyjnego DirectAdmin, następnie do zakładki Redis, gdzie pojawi się opcja utworzenia serwera.
Po stworzeniu serwera ukażą nam się jego dane, których użyjemy niebawem. Przykładowe dane (bez uwzględnienia hasła) prezentujemy poniżej:

Sugerujemy wykonanie automatycznej instalacji WordPress poprzez Instalator Aplikacji PHP w panelu administracyjnym DirectAdmin, gdzie należy podać domenę, pod którą znajdzie się instalacja. Można tam także zdefiniować m.in. dane dostępowe do zaplecza.

Podczas procesu instalacji, wtyczka LSCache jest domyślnie zaznaczona do instalacji – prosimy tego nie zmieniać, powinno być tak jak na obrazku poniżej:

Sama instalacja powinna trwać krótko – nawet do kilku sekund dzięki ultraszybkim dyskom NVME stosowanych w hostingu Hostido.pl.

Po przeprowadzeniu instalacji prosimy zalogować się do zaplecza instalacji, domyślnie znajduje się on pod adresem https://przykladowadomena.pl/wp-admin.

Gdy już jesteśmy zalogowani do zaplecza, prosimy przejść do zakładki LiteSpeed Cache, a w niej do podstrony Cache -> [6] Object, gdzie należy podać dane do serwera Redis, którego utworzyliśmy w jednym z pierwszym kroków. Przykładowa prawidłowa konfiguracja w obrazku poniżej:

Jeśli wszystko wykonamy prawidłowo, to powinniśmy ujrzeć obraz podobny do powyższego, gdzie w polu “status” rozszerzenie Redis jest włączone, a test połączenia zakończony jest sukcesem.

Po włączeniu LSCache oraz Redis, czas ładowania strony może się skrócić nawet kilkunastokrotnie – od kilku sekund, do kilkunastu milisekund. Jest to diametralna zmiana, na której zyskuje zarówno odwiedzający jak i osoba prowadząca stronę.
Pamiętajmy również, że szybkość działania strony ma obecnie coraz większe znaczenie jeżeli chodzi o pozycjonowanie naszej strony w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google.

Zachęcamy do bezpłatnego wypróbowania oferty hostingu WordPress w Hostido.pl na ultraszybkich dyskach NVME, zawierającego LSCache oraz Redis przez okres 30 dni bez żadnych zobowiązań i haczyków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Mogą Cię zainteresować
Więcej...

Bezpieczny WordPress, czyli jaki?

Wybrałeś system WordPress jako CMS, na którym oparta jest Twoja strona WWW? Zatem zdecydowałeś się na najczęściej wykorzystywane…
Więcej...

Najlepsze wtyczki dla sklepu na WooCommerce

System WordPress jest najpopularniejszym oprogramowaniem CMS na świecie. Dzięki niemu możesz szybko założyć stronę WWW i wprowadzić na…
Resetowanie hasła Wordpress
Więcej...

Jak zresetować hasło do WordPressa?

Hasło do WordPressa można odzyskać na kilka sposobów, w zależności od tego, jaki dostęp mamy do witryny: Za…
Więcej...

WP staging, czyli wersja testowa WordPressa

Masz pod opieką strony oparte o WordPress lub WooCommerce? Wprowadzasz jakieś zmiany, co do których nie jesteś pewien,…