Transfer domeny

Zacznij oszczędzać – przenieś swoje domeny do Hostido!

Co to jest transfer domeny?

Transfer domeny, czyli przeniesienie nazwy domeny, to zmiana firmy, w której domena jest aktualnie zarejestrowana i utrzymywana. Warto pamiętać, że domena może być zarejestrowana u jednego rejestratora, a jej obsługa techniczna, np. poprzez delegację na zewnętrzne serwery DNS, może odbywać się u innego dostawcy, np. usług hostingowych czy poczty e-mail.

Przeniesienie nazwy domeny to przede wszystkim przeniesienie obsługi płatności, czyli to, w którym miejscu będziesz opłacał przedłużenie ważności swojej domeny.

Co to jest transfer domeny?
Co potrzebuję do transferu domeny?

Co potrzebuję aby przenieść domenę do Hostido.pl?

Jeśli chcesz zainicjować transfer domeny do Hostido.pl, w pierwszym kroku, skontaktuj się ze swoim obecnym dostawcą usług domenowych, rejestratorem, celem uzyskania kodu tzw "authinfo", który jest kodem autoryzującym przeniesienie domeny. Możliwe, że znajdziesz ten kod w panelu obecnej firmy lub konieczne będzie przesłanie właściwego wniosku, na podstawie którego rejestrator zweryfikuje właściciela domeny, a następnie udostępni Ci ten kod.

Czy transfer domen jest płatny?

Transfer domen .pl jest zupełnie darmowy. Wyjątkiem jest domena, która wygasła - wówczas transfer wymaga jednoczesnego odnowienia i reaktywacji domeny.

Transfer zagranicznych domen (.eu, .com itd) może być płatny zgodnie z poniższym cennikiem transferu. W większości przypadków transfer płatny wydłuża ważność Twojej domeny o rok od obecnej jej daty ważności (np.: .com, .net, .org). W niektórych przypadkach transfer płatny ucina dotychczasową ważność i przedłuża ją o rok od daty transferu (np.: .it, .de). Aby sprawdzić jak zachowa się domena po transferze, przejdź do cennika transferu, wyszukaj w tabelce swoją końcówkę i kliknij na nią po szczegóły.

Więcej pytań i odpowiedzi na dole strony.

Ile kosztuje transfer domeny?

Przeniesienie domeny do Hostido.pl krok po kroku

Authinfo

Uzyskaj kod authinfo od obecnego rejestratora. Każda firma ma swoje zasady udostępniania authinfo, dlatego sprawdź jaka procedura obowiązuje w Twojej obecne i z niej skorzystaj.

Zlecenie

Zaloguj się do panelu klienta w Hostido.pl (jeśli nie masz jeszcze konta to je załóż), przejdź do zakładki Domeny -> Przenieś do nas.

Wprowadź nazwę domeny i kod authinfo.

Transfer

W przypadku domen .pl na adres administracyjny e-mail domeny zostanie wysłany mail z adresu automat@dns.pl z linkiem, który należy kliknąć w celu dokończenia transferu. Jeśli nie wiesz jaki to adres, otrzymasz od nas taką informację po rozpoczęciu transferu.

W przypadku domen zagranicznych, transfer rozpocznie się po opłaceniu wystawionej faktury pro-forma a zakończy się w ciągu kilku minut (domeny .eu) lub po 5 dniach od rozpoczęcia (pozostałe zagraniczne). Czasem mogą wystąpić dodatkowe wymagania lub prośby o dane ze strony rejestrów w przypadku egzotycznych końcówek.

Ile kosztuje transfer domen?

Kliknij na rozszerzeniu aby poznać szczegółowy cennik

ID Końcówka Transfer do Hostido

Dlaczego warto przenieść domeny do Hostido.pl?

Podstawowa zaleta to gigantyczna oszczędność. Możesz zyskać nawet ponad 50% na najpopularniejszych rozszerzeniach. Sprawdź nasze główne atuty:

Niska cena

U nas cena rejestracji i przedłużenia jest zawsze niska. Jedna z najniższych pośród konkurencji Nie pobieramy horrendalnych opłat za rejestrację i przedłużanie domen. Przejdź do cennika ⇒

Stabilna cena

Możesz mieć pewność, że cena przedłużenia domeny nie będzie zmieniała się skokowo. Koszta domen zagranicznych zależą od kursu waluty USD i EUR i to od na niej opieramy większość cen.

Duża liczba końcówek

W naszej ofercie znajdziesz kilkaset rozszerzeń domen, w tym polskie, globalne, narodowe (ccTLD), nowe globalne (nTLD), regionalne.

Zarządzanie strefą domeny

Chcesz kupić tylko domenę i przekierować ją na wybraną usługę zewnętrzną, np. sklep internetowy, pocztę? Dzięki zarządzaniu strefą DNS jest to możliwe.

Możliwość zabezpieczenia DNSSEC

Dzięki rozszerzeniu protokołu DNS, wzmocnisz bezpieczeństwo swoich domen.

Ultraszybki hosting do kompletu

Do domeny, możesz dokupić nasz ultraszybki hosting. Dzięki temu skonsolidujesz wszystkie usługi w jednej firmie, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Authinfo w panelu klienta

Authinfo zawsze dostępny jest w panelu klienta, zabezpieczony dodatkowo kodem bezpieczeństwa.

Jasny i jawny cennik

Wszystkie ceny domen widoczne są w cenniku, u nas nie zapłacisz w momencie odnowienia za dziwne usługi dodatkowe, których nie zamawiałeś.

Dodatkowe pytania i odpowiedzi

Czy moja domena będzie działać podczas transferu?

Transfer nie powoduje niedostępności domeny. Jedyna możliwość to taka, gdy u obecnego rejestratora masz włączone zarządzanie strefą DNS i skonfigurowane rekordy - większość firm po przeniesieniu domeny do innej firmy kasuje te ustawienia. Wówczas będziesz musiał po transferze niezwłocznie ustawić identyczną strefę po naszej stronie.

Czy mogę przenieść domenę po terminie ważności?

Tak, jak najbardziej. W przypadku domeny .pl będzie to wówczas transfer z jednoczesnym odnowieniem i reaktywacją domeny. Koszt sprawdź w powyższym cenniku klikając na odpowiednie rozszerzenie.

Czy moja domena zmieni termin ważności po przeniesieniu?

Dla domen polskich (z końcówką .pl) przeniesionych przed wygaśnięciem - nie, jej czas ważności zostanie przeniesiony z poprzedniej firmy.

Dla domen polskich (z końcówką .pl) przeniesionych po wygaśnięciu - tak, gdyż jest to transfer płatny i wydłuża ważność o dodatkowy rok od obecnej daty ważności.

Dla domen zagranicznych - są 3 możliwości:
- jeśli transfer nie jest płatny (np.: .cz, .uk) i nie zmienia daty ważności,
- jeśli transfer jest płatny (np.: .com, .net, .org) i przedłuża domenę o rok od obecnej daty ważności,
- jeśli transfer jest płatny (np.: .it, .de), i przedłuża domenę o rok od daty transferu (kasuje dotychczasowy czas ważności).

Aby sprawdzić jak zachowa się domena po transferze, przejdź do cennika transferu, wyszukaj w tabelce swoją końcówkę i kliknij na nią po szczegóły.

Więcej pytań i odpowiedzi w naszej bazie wiedzy.

Sprawdź ile zapłacisz za swoje domeny z innej firmy

Sprawdź