Serwerownia

Wyjątkowe centrum danych

Nasze serwery znajdują się w profesjonalnej serwerowni IQ PL klasy TIER III wg Uptime Institute, znajdującej się w Gdańsku, ponad 13 km od centrum miasta, 130 metrów nad poziomem morza oraz na terenie przemysłowym, co wpływa na bezpieczeństwo oraz znacząco zmniejsza ryzyko przerwy w dostawie prądu i internetu.

Przyjazny dla użytkowników panel zarządzania
Technologia

Zasilanie

Data Center IQ PL posiada dwa w pełni symetryczne tory zasilające. Redundancja obejmuje: transformatory, agregaty prądotwórcze, UPS oraz rozdzielnie elektryczne.

Klimatyzacja

W Centrum Danych IQ PL dla zwiększenia efektywności systemu chłodzenia wykorzystujemy zabudowę zimnych korytarzy. W zimnych korytarzach wykorzystujemy system klimatyzacji precyzyjnej Vertiv (Emerson) i Climaveneta z systemem chłodzenia opartym o wodę lodową z free coolingiem w układzie N+1. W każdej serwerowni znajdują się także kontrola wilgotności.

Przyjazny dla użytkowników panel zarządzania
Technologia

System przeciwpożarowy

Infrastruktura serwerowni posiada trzy niezależne systemy detekcji dymu (na poziomie molekularnym – VESDA) i ognia. W każdym pomieszczeniu technicznym (serwerownie oraz rozdzielnie) zainstalowany jest automatyczny system gaszenia gazem – Novec oraz FM200.

Łącza

Data Center IQ PL jest podłączone do siedmiu operatorów telekomunikacyjnych. Nasz budynek łączy się światłowodem dwiema niezależnymi drogami przez pięciu operatorów światłowodowych, którymi internet dostarcza ośmiu operatorów.

Przyjazny dla użytkowników panel zarządzania
Technologia

Certyfikaty

Bezpieczeństwo danych opiera się przede wszystkim na infrastrukturze, technologii, doświadczonym zespole oraz stosowaniu norm określanych przez niezależne organizacje certyfikujące. W IQ PL funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania, który pozwala na działanie zgodne ze wszystkimi wymogami norm ISO 27001, ISO 9001, PCI DSS oraz GDPR.

Ochrona

W obiekcie znajdują się w pełni automatyczne systemy bezpieczeństwa nad którymi dozór prowadzą specjaliści ds. technicznych, natomiast nad bezpieczeństwem fizycznym czuwa ochrona.

Przyjazny dla użytkowników panel zarządzania