Darmowa migracja

Zacznij oszczędzać – bezpłatna migracja Twojej usługi do Hostido!

Czym jest migracja?

Migracja konta hostingowego polega na przeniesieniu usługi od jednego operatora do drugiego. Pliki, poczta, bazy danych oraz kompatybilne ustawienia przenoszone są między serwerami, a po zakończeniu procesu Twoja strona działa już nowym serwerze.

Co to migracja hostingu?

Przechodząc do nas zyskujesz:

- ultraszybkie dyski NVMe, które przyspieszą Twoją stronę lub aplikacje,

- szybsze ładowanie stron dzięki LiteSpeed oraz LSCache,

- solidną kopię zapasową,

- wsparcie ze strony naszych pracowników,

- pewność, że nad Twoimi usługami nasz zespół czuwa 24/7,

- do 6 miesięcy ważności usługi extra!

Migracja do Hostido.pl krok po kroku

Zamówienie

Wybierz hosting z naszej oferty.

Jeśli nie możesz się zdecydować bądź masz jakieś pytania dotyczące oferty – daj nam znać. Nasi konsultanci wybiorą optymalny pakiet, który spełni Twoje wymagania.

PS. Nie musisz od razu opłacać hostingu, możesz to zrobić po zakończonej migracji lub po okresie testowym hostingu.

Zgłoszenie

Wypełnij formularz zgłoszenia migracji który dostępny jest w panelu klienta, podając dane dostępowe do obecnego serwera, do panelu domen. Chodzi nam o dane do zalogowania do panelu administracyjnego, panelu klienta w obecnej firmie.

Nasi konsultanci dokonają analizy Twojej usługi i zadadzą parę pytań, aby mieć pewność, że posiadamy wszystkie niezbędne do migracji informacje. Możemy odmówić migracji, jeśli usługa nie będzie spełniała wymagań aplikacji/stron istniejących na poprzednim serwerze.

Zaproponujemy termin migracji, zwykle w ciągu kilku dni od zgłoszenia.

Migracja

W uzgodnionym terminie wykonujemy migrację. Działamy tak, aby nie było przestoju stron i poczty lub aby był jak najkrótszy.

O zakończonej migracji zostaniesz poinformowany w zgłoszeniu.

Pozostały czas ważności hostingu u obecnego operatora zostanie doliczony do abonamentu w Hostido.pl, nie dłużej jak 6 miesięcy, jeśli opłacisz hosting u nas i prześlesz informację o ważności hostingu w poprzedniej firmie.

Nasza migracja jest bez limitu!

Darmową migrację hostingu oferujemy bez żadnego limitu stron WWW, domen, skrzynek pocztowych czy danych jak w innych firmach. Mamy narzędzia, które automatyzują proces przenosin z większości hostingów. Nie musisz się martwić, że czegoś nie przeniesiemy.

Umożliwiamy migrację 1:1 tzn. z jednego konta hostingowego u poprzedniego dostawcy, do jednego konta u nas. Kolejne migracje na ten sam hosting będą płatne.

Migracja bez limitu
Co to migracja hostingu?

Zachowaj ważność hostingu z dotychczasowej firmy

Chcesz się przenieść ale w obecnej firmie masz jeszcze opłacony hosting? Nic straconego, po migracji i opłaceniu hostingu w Hostido.pl dodajemy extra pozostały czas ważności hostingu z poprzedniej firmy ale nie więcej jak 6 miesięcy.

Pytania i odpowiedzi

Ile czasu będę czekał na migrację?

Migracje staramy się realizować na bieżąco, w ciągu kilku dni od zgłoszenia. Okienko migracji mamy od poniedziałku do piątku.

Ile potrwa migracja?

W zależności od ilości danych oraz szybkości serwera źródłowego, migracja trwa od kilkunastu minut do kilku godzin. Zawsze staramy się, by cały proces potrwał jak najkrócej, przygotowując się wcześniej do umówionej migracji.

Czy jest możliwa migracja poczty?

Tak, jak najbardziej! Mamy do tego odpowiednie narzędzia. Migracja poczty z większości serwerów (spoza DirectAdmin) wymaga resetu hasła na czas migracji - nasze narzędzia się tym zajmą, a po migracji będziesz mógł ustawić własne hasła już w naszym panelu. Kopiowana jest struktura folderów oraz wszystkie wiadomości.

Czy moje strony oraz poczta będą działały podczas migracji?

Co do zasady tak, jednak w przypadku sklepów internetowych zalecamy włączanie trybu konserwacji na czas migracji, aby żadne zamówienia nie zginęły. Po zakończonych przenosinach hostingu włączamy sklep.

W przypadku długiego czasu zmiany DNSy, dodatkowo synchronizujemy dane później lub jeśli jest to możliwe, zmieniamy wcześniej TTL w strefie domeny, a także zmieniamy adres IP po migracji, by nie czekać na propagację. Pozwala to na zminimalizowanie niedostępności strony.

Czy po migracji moje strony będą działać szybciej?

Zdecydowanie! Dzięki dyskom NVMe, wysokim limitom, wydajnym procesorom i mechanizmom cache wszystkie strony, które przenosimy działają o wiele szybciej niż u konkurencji.

Czy mogę przenieść do Hostido.pl domeny?

Tak. Dzięki temu zaoszczędzisz na ich utrzymaniu. Zobacz nasze ceny domen. W celu przeniesienia domeny do naszej firmy, u obecnego dostawcy uzyskaj kod authinfo. Służy on do transferu domeny. Z tym kodem zaloguj się u nas w panelu klienta a następnie wybierz opcję Domeny -> Przenieś do nas i tam wpisz nazwę domeny i kod. Wówczas rozpocznie się transfer. Zobacz też więcej szczegółów na temat transferu domen.

Więcej pytań i odpowiedzi w naszej bazie wiedzy.