Sprawdź naszą ofertę Hostingu NVMe
Zbuduj stronę w kilka minut w specjalnym pakiecie
Bezpłatnie przeniesiemy Twoje strony i pocztę
Sprawdź nasze rozwiązania
Chcesz zarabiać? Sprawdź naszą ofertę programu partnerskiego
Dobrą praktyką jest używanie dodatków typu LSCache. Wtyczka powoduje przechowywanie stron Twojej witryny w wersji binarnej w pamięci podręcznej Twojego serwera, dzięki czemu są wyświetlane odwiedzającym znacznie szybciej, nie wymagając od nich pobierania każdego fragmentu danych przy każdej wizycie. Optymalizacja WordPress z wtyczką LS Cache jest naprawdę prosta, a jej efekty wpłyną dobrze na działanie witryny oraz SEO WordPress.
Wprowadzając drobne zmiany, będziesz mógł w pełni wykorzystać swoje zasoby i zapewnić odwiedzającym najlepsze możliwe wrażenia.
Przed rozpoczęciem konfiguracji, zainstaluj wtyczkę LiteSpeed Cache w WordPress:
Przejdź do opcji LiteSpeed Cache > Pamięć podręczna
Konfigurację rozpocznij od włączenia pamięci podręcznej, buforowanie na poziomie serwera wtyczki LiteSpeed Cache. Włącznie tej opcji spowoduje, że wtyczka zacznie buforować zawartość witryny.
Buforowanie pamięci składa się z wielu opcji, dlatego poniżej wymienimy te, które naszym zdaniem zasługują na największą uwagę i warto je włączyć. Większość rekomendowanych opcji jest włączona i warto pozostawić je w takim statusie.
Opcja Zapisuj urządzenia mobilne przeznaczona jest dla witryn AMP, dlatego domyślnie jest ona wyłączona i może okazać się, że dla większości witryn, nawet posiadających wersję mobilną, nie będzie ona działała efektywnie.
W tej sekcji znajdziesz ustawienia optymalizacji dla HTML, CSS, JS, itp.. Przechodząc odpowiednio do kolejnych zakładek CSS Settings, Ustawienia JS, HTML Settings, itd. będziesz mógł spersonalizować ustawienia dla każdego z języków używanych w utrzymaniu witryny internetowej.
Odwiedź kolejno zakładki CSS Settings, JS Settings, HTML Settings, a następnie aktywuj opcje, odpowiednio CSS Minify, JS Minify i HTML Minify.
Ta opcja pozwala na usunięcie zbędnych elementów kodu, zmniejszenie rozmiaru plików i przyśpieszenie witryny. Dzięki tej opcji zostaną usunięte wszystkie niepotrzebne znaki z kodu źródłowego bez zmiany jego funkcjonalności, np. białe znaki, komentarze i średniki.
Po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji Narzędzia. W tym miejscu możesz wyczyścić pamięć podręczną dla poszczególnych składowych witryny lub od razu skorzystać z opcji Opróżnij wszystko.
Podobne opcje znajdziesz m.in. w sekcji Database (Bazy danych). Optymalizacja bazy danych pozwoli utrzymać bazę danych wolną od starych i nieużywanych treści. Dzięki wtyczce szybko usuniesz komentarze SPAM czy Usunięte, a nawet historyczne wersje postów.
Po zainstalowaniu wtyczki LSCache dla funkcji optymalizacji obrazów konieczna jest konfiguracja konta QUIC.cloud.
Konto zostało podłączone do wtyczki. Dzięki takiej konfiguracji uzyskasz dostęp do wielu dodatkowych funkcji.
Ostatnim, jeśli nie jednym z najważniejszych kroków, w procesie optymalizacji witryny WordPress, jest optymalizacja obrazów.
tagi: cache litespeed optymalizacja seo wordpress wtyczka