Jak możemy pomóc?

Poszukiwanie...

Jak zainstalować aplikację Node.js? [funkcja wycofana]

Uwaga! Opcja łączenia aplikacji z domeną na standardowym porcie www nie jest już dostępna w ofercie i poniższe instrukcje nie mają zastosowania w nowych usługach.

Proces instalacji aplikacji napisanych w Node.js zazwyczaj jest bardziej złożony niż instalacja aplikacji PHP i w niektórych przypadkach wymaga dostępu SSH (Przeczytaj: Jak połączyć się poprzez SSH?). Skupimy się jednak na instalacji prostej aplikacji, aby w czytelny sposób przedstawić jak można ją podpiąć pod domenę.

W pierwszej kolejności dodajemy domenę do konta (Przeczytaj: Jak dodać domenę na hostingu?), w tym przypadku będzie to hello-js.xce.pl. Następnie tworzymy katalog dla aplikacji, np.: domains/hello-js.xce.pl/app Skoro jesteśmy przy tworzeniu katalogu, od razu usuniemy domyślny plik index.html dla domeny: domains/hello-js.xce.pl/public_html/index.html - inaczej będzie się on wyświetlał zamiast aplikacji. Możemy teraz do katalogu aplikacji wgrać główny plik domains/hello-js.xce.pl/app/app.js z następującą zawartością:

var http = require('http');
var server = http.createServer(function(req, res) {
    res.writeHead(200, {'Content-Type': 'text/plain'});
    response = 'Hello world!\nNode.js v' + process.versions.node;
    res.end(response);
});
server.listen();

Aplikację mamy już wgraną, teraz logujemy się do panelu administracyjnego i przechodzimy do opcji "Zarządzaj aplikacjami Node.js" i klikamy "Dodaj aplikację". Wybieramy najnowszą wersję Node.js, którą aplikacja obsługuje, wpisujemy ścieżkę do katalogu aplikacji, wybieramy czy aplikacja ma być jako produkcyjna czy deweloperska, wybieramy domenę, pod którą ma być podpięta i wpisujemy główny plik aplikacji - w naszym przypadku app.js.

Po kliknięciu "dodaj", aplikacja automatycznie się uruchomi. W razie gdyby po wejściu na stronę wyświetlał się błąd 503, logi aplikacji można znaleźć w pliku domains/hello-js.xce.pl/app/stderr.log

Jeżeli w głównym katalogu aplikacji znajduje się plik package.json, można za pomocą przycisku "Uruchom instalację z npm" zainstalować wymagane przez aplikację biblioteki i zrestartować aplikację.

Jeżeli jest to bardziej złożona aplikacja i potrzebuje wywołania komend za pomocą SSH, najpierw trzeba wejść w środowisko wirtualne aplikacji. Informacja jaką komendę należy wykonać, aby to zrobić, można znaleźć w granatowej ramce u góry po przejściu do edycji aplikacji. Aby dowiedzieć się jak z poziomu SSH włączać/wyłączać/aktualizować aplikację, przeczytaj: Jak zatrzymać i zaktualizować aplikację Node.js z poziomu SSH?

Serwer LiteSpeed uruchamia aplikacje Node.js za pomocą lsnode, które zastępuje wywołanie funkcji http.Server.listen() specjalnym połączeniem za pomocą LSAPI do serwera LiteSpeed. Z tego też względu nie należy wywoływać dodatkowo funkcji dla HTTPS, czyli np. https.Server.listen().