Jak delegować domenę do Hostido.pl?

Jak delegować domenę do Hostido.pl?

Posiadasz domenę zarejestrowaną u zewnętrznego operatora? Deleguj ją na serwery DNS Hostido.pl, a następnie podłącz do usługi hostingowej, aby móc w pełni skonfigurować domenę do obsługi witryny internetowej oraz poczty e-mail. Zarządzaj strefą DNS, ustawiając wszystkie niezbędne do działania poczty i witryny rekordy oraz przekierowania.

Delegacja domeny do Hostido.pl

Delegacja domeny jest najlepszą alternatywą dla przekierowania domeny rekordem A oraz MX, gdyż pozwala na przeniesienie obsługi technicznej domeny, strefy domeny, od jednego operatora do Hostido.pl. Dzięki temu możesz w pełni skonfigurować domenę z hostingiem. Jednak jeśli zależy Ci na wygodzie obsługi usług hostingowych i domen, powinieneś zdecydować się na transfer domeny, a więc przeniesienie zarówno jej obsługi technicznej, jak również bilingowej.

Delegacja domeny opiera się na wskazaniu w panelu obecnego dostawcy usługi domeny nowych adresów serwerów DNS, na których zostanie zaparkowana domena, a następnie podpięta do nowej usługi hostingowej.

W tej sytuacji delegacja domeny odbywa się od zewnętrznego operatora do Hostindo.pl, a więc docelowo domenę podepniesz pod hosting zarejestrowany w naszej firmie.

Delegacja domeny, zmiana serwerów DNS, jest równoznaczna z edycją rekordu NS i w zależności od operatora domeny i obsługiwanego panelu, może być dostępna pod różnymi postaciami. Jeśli nie wiesz, jak delegować domenę na serwery DNS zewnętrzne, skontaktuj się z pomocą usługodawcy.

Jak delegować domenę do Hostido.pl?

Delegacja domeny to przeniesienie obsługi technicznej między operatorami hostingu. Taka zmiana może trwać nawet do 30h i mogą nastąpić przerwy w dostępie do poczty e-mail oraz witryny internetowej.

Jeśli chcesz uniknąć zagrożenia utraty ciągłości działania poczty i witryny internetowej, skonfiguruj hosting przed delegacją, przenosząc konta e-mail i witrynę internetową.

W panelu obecnego dostawcy usługi domeny odszukaj opcję zmiany serwerów DNS/delegacji domeny na zewnętrzne serwery DNS/edycji rekordu NS.

Wprowadź adresy serwerów DNS Hostido.pl:

  • ns1.hostido.net.pl
  • ns2.hostido.net.pl
  • ns3.hostido.net.pl

Przypisz domenę do usługi hostingowej: