Jak zainstalować stronę za pomocą kreatora stron WWW?

Jak zainstalować stronę za pomocą kreatora stron WWW?

Kreator stron WWW to intuicyjne narzędzie, które pozwala na stworzenie nowoczesnej i prostej w obsłudze strony internetowej, gotowej do wyświetlenia w przeglądarkach internetowych komputera oraz urządzeń mobilnych. Dzięki systemowi bloków i dużej liczbie szablonów utworzysz stronę internetową w kilka minut i opublikujesz ją w sieci Internet. Sprawdź, w jaki sposób zainstalować stronę przy pomocy kreatora stron WWW na hostingu Hostido.pl. 

Kreator stron WWW - informacje podstawowe

Kreator stron internetowych to aplikacja, umożliwiająca łatwe projektowanie i tworzenie witryn internetowych, zwykle, bez konieczności edycji ich kodu. Cała obsługa sprowadza się do intuicyjnych w obsłudze narzędzi, np. gotowych bloków i modułów oraz zintegrowanych funkcji, działających metodą przeciągnij i upuść, a następnie podaj niezbędne informacje, jakie mają być widoczne dla użytkownika końcowego. 

Kreatory witryn internetowych są opracowane w taki sposób, aby były łatwe w użyciu, zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych projektantów.

Tworzenie nowej strony internetowej zaczyna się od wybrania szablonu, który określa wygląd i styl Twojej witryny. Korzystając z elementów  „przeciągnij i upuść”, możesz zbudować swoją witrynę, edytując szablon, dodając treść i tworząc nowe strony. 

Możesz dodawać nagłówki, teksty, obrazy, filmy i wiele innych elementów. To, co widzisz na ekranie w kreatorze stron, jest dokładnie tym, jak Twoja witryna będzie wyglądać po uruchomieniu. 

Pomimo że popularne systemy CMS, jak np. WordPress, również oferują szereg rozwiązań podobnych, jeśli nie takich samych jak typowe kreatory stron, to te drugie, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, szczególnie gdy zależy nam na szybkim stworzeniu witryny i maksymalnym obniżeniu kosztów. 

Jak zainstalować stronę za pomocą kreatora stron WWW?

Kreator stron WWW możesz uruchomić z poziomu usługi hostingowej, panelu DirectAdmin:

  1. Zaloguj się do Panelu klienta Hostido.pl
  2. W sekcji Twoje usługi z menu Opcje przy wybranej usłudze hostingowej wybierz Zarządzaj.
  1. W nowym widoku w sekcji Dodatkowe funkcje wybierz Kreator stron.
  1. W zależności od domeny, która jest ustawiona do edycji w panelu (opcja na górze strony), kliknij Utwórz nową stronę (nazwa_domeny).
  1. Wybierz szablon dla strony internetowej i kliknij Instaluj.
  1. Przejdź asystenta pierwszej konfiguracji. wskazując dane kontaktowe (Krok 1) oraz informacje o firmie, dane adresowe (opcjonalnie, Krok 2). 
  1. Kliknij Kontynuuj.

Podczas pierwszego uruchomienia możesz skorzystać z przewodnika powitalnego. Poprowadzi Cię on przez podstawowe funkcje Kreatora stron WWW.

Korzystając z opcji Pomoc (domyślne wyświetlenie podczas pierwszego uruchomienia) dostępnej na dole strony, przejdziesz do poradników Video oraz instrukcji tekstowych obsługi kreatora stron WWW.

Rozpocznij pracę z kreatorem, dodając, usuwając i edytując poszczególne sekcje witryny. 

Skorzystaj z dodatkowych opcji dostępnych po lewej stronie ekranu.