Jak skonfigurować podpis do wiadomości e-mail?

Jak skonfigurować podpis do wiadomości e-mail?

Podpis do wiadomości e-mail to ważny element w korespondencji e-mail. Pozwala on adresatowi łatwo zidentyfikować nadawcę wiadomości. Oczywiście zrobi to za pomocą adresu e-mail, ale jeśli pracujesz lub prowadzisz firmę, podpis jest wizytówką pracownika. Zadbaj o to, aby przekazać w nim tylko potrzebne informacje, ważne z punktu widzenia korespondencji firmowej, ale możesz też dodać kilka elementów od siebie, np. zaproponować zapoznanie się z ofertą firmy lub programem lojalnościowym, itp. Zobacz, jak szybko dodać podpis automatyczny. 

Podpis wiadomości e-mail - informacje podstawowe

Tworzenie podpisów automatycznych w poczcie Webmail konta e-mail, to jeden z elementów składowych profilu konta, czyli ustawień, które przypisane do Twojego konta, pozwalają na łatwą identyfikację nadawcy.

W ramach profilu konta podajesz m.in. nazwę wyświetlaną, czyli przykładowo nazwę firmy, imię i nazwisko, element widoczny obok Twojego adresu e-mail na koncie adresata. Możesz też wprowadzić ukrytego odbiorcę, czyli adres, który będzie z automatu dodawany do pola UDW. Profil konta, to także wspomniany podpis automatyczny, który dodawany jest do wiadomości e-mail.

Tworząc wiele profili konta, możesz konfigurować wiele podpisów, a następnie wybierać je szybko na etapie redagowania wiadomości. 

Jeśli podpis jest tylko prostą listą informacji kontaktowych, nie wykorzystujesz w pełni jego potencjału. Dobry podpis e-mail może zwiększyć świadomość marki, promować oferty specjalne, przyciągnąć ruch do Twojej witryny itp.

Podpis w wiadomości e-mail sprawia, że ​​wiadomość e-mail wygląda bardziej profesjonalnie. Pozwala pokazywać logo marki, kolory w każdej rozmowie e-mail.

Dzięki podpisowi e-mail możesz przekazać każdemu kontaktowi e-mail ważne informacje bez konieczności ponownego wpisywania ich za każdym razem.

Jak skonfigurować podpis do wiadomości e-mail?

 1. Zaloguj się na konto e-mail korzystając z poczty Webmail
 2. Wybierz Ustawienia > Tożsamość. 
 1. Kliknij Utwórz.
 1. Wprowadź parametry profilu:
  • Nazwa wyświetlana: wprowadź nazwę użytkownika widoczną dla adresatów wiadomości e-mail, 
  • E-mail: podaj adres e-mail używany do wysyłania wiadomości,
  • Podpis: wprowadź treść podpisu do wiadomości e-mail, który zostanie automatycznie dodany do redagowanej wiadomości. 
 1. Zapisz ustawienia.

Utwórz tyle profili, ile podpisów chcesz używać w prowadzeniu korespondencji. 

Przejdź do redagowania nowej wiadomości e-mail, klikając Utwórz, a następnie skorzystaj z opcji Podpis, aby wybrać podpis, jakiego chcesz użyć. Jeśli wybrałeś domyślny podpis (patrz instrukcja wyżej) zostanie on automatycznie wstawiony do wiadomości. Możesz rozwinąć listę nadawców (utworzonych tożsamości) i wybrać, z której konfiguracji chcesz skorzystać (strzałki góra/dół przy adresie e-mail).

Podpis w HTML

Jak widać powyższy podpis jest bardzo prosty. Jeśli chcesz dodać do niego obrazek, np. logo swojej firmy lub modyfikować wielkość czcionki/sposób prezentacji poszczególnych elementów stopki, skorzystaj z opcji podpisu w HTML.

W tym celu kliknij w ikonkę obrazka w lewym górnym rogu pola edycji podpisu. Widok edytora zmieni się na taki, który przedstawia możliwość zmiany kroju czcionki, wielkości, pogrubienia, kursywy itd.

Teraz możesz dowolnie edytować swoją stopkę wizualnie. Jeśli zechcesz, możesz osadzić nawet logo swojej firmy klikając na ikonkę obrazka (obok znacznika kodu i emotikonów).

Uwaga! Jeśli chcesz, aby podpis zawsze dodawał się do tworzonej wiadomości, powinieneś zmienić ustawienia tworzenia wiadomości, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

W tym celu przejdź do sekcji Preferencje - Tworzenie wiadomości.

Ustaw w taki sposób, jak poniżej zaznaczone opcje. Możesz także ustawić czcionkę, jaka będzie używana do pisania maili, jej rozmiar i inne elementy (opcjonalnie).

To wszystko. Od teraz Twoje wiadomości będą zawsze zawierały ustawiony przez Ciebie profesjonalny podpis.