Jak skonfigurować podpis do wiadomości e-mail?

Jak skonfigurować podpis do wiadomości e-mail?

Podpis do wiadomości e-mail to ważny element w korespondencji e-mail. Pozwala on adresatowi łatwo zidentyfikować nadawcę wiadomości. Oczywiście zrobi to za pomocą adresu e-mail, ale jeśli pracujesz lub prowadzisz firmę, podpis jest wizytówką pracownika. Zadbaj o to, aby przekazać w nim tylko potrzebne informacje, ważne z punktu widzenia korespondencji firmowej, ale możesz też dodać kilka elementów od siebie, np. zaproponować zapoznanie się z ofertą firmy lub programem lojalnościowym, itp. Zobacz, jak szybko dodać podpis automatyczny. 

Podpis wiadomości e-mail - informacje podstawowe

Tworzenie podpisów automatycznych w poczcie Webmail konta e-mail, to jeden z elementów składowych profilu konta, czyli ustawień, które przypisane do Twojego konta, pozwalają na łatwą identyfikację nadawcy.

W ramach profilu konta podajesz m.in. nazwę wyświetlaną, czyli przykładowo nazwę firmy, imię i nazwisko, element widoczny obok Twojego adresu e-mail na koncie adresata. Możesz też wprowadzić ukrytego odbiorcę, czyli adres, który będzie z automatu dodawany do pola UDW. Profil konta, to także wspomniany podpis automatyczny, który dodawany jest do wiadomości e-mail.

Tworząc wiele profili konta, możesz konfigurować wiele podpisów, a następnie wybierać je szybko na etapie redagowania wiadomości. 

Jeśli podpis jest tylko prostą listą informacji kontaktowych, nie wykorzystujesz w pełni jego potencjału. Dobry podpis e-mail może zwiększyć świadomość marki, promować oferty specjalne, przyciągnąć ruch do Twojej witryny itp.

Podpis w wiadomości e-mail sprawia, że ​​wiadomość e-mail wygląda bardziej profesjonalnie. Pozwala pokazywać logo marki, kolory w każdej rozmowie e-mail.

Dzięki podpisowi e-mail możesz przekazać każdemu kontaktowi e-mail ważne informacje bez konieczności ponownego wpisywania ich za każdym razem.

Jak skonfigurować podpis do wiadomości e-mail?

 1. Zaloguj się na konto e-mail korzystając z poczty Webmail
 2. Wybierz Ustawienia > Tożsamość. 
 1. Kliknij Utwórz.
 1. Wprowadź parametry profilu:
  • Nazwa wyświetlana: wprowadź nazwę użytkownika widoczną dla adresatów wiadomości e-mail, 
  • E-mail: podaj adres e-mail używany do wysyłania wiadomości,
  • Podpis: wprowadź treść podpisu do wiadomości e-mail, który zostanie automatycznie dodany do redagowanej wiadomości. 
 1. Zapisz ustawienia.

Utwórz tyle profili, ile podpisów chcesz używać w prowadzeniu korespondencji. 

Przejdź do redagowania nowej wiadomości e-mail, klikając Utwórz, a następnie skorzystaj z opcji Podpis, aby wybrać podpis, jakiego chcesz użyć. Jeśli wybrałeś domyślny podpis (patrz instrukcja wyżej) zostanie on automatycznie wstawiony do wiadomości. Możesz rozwinąć listę nadawców (utworzonych tożsamości) i wybrać, z której konfiguracji chcesz skorzystać (strzałki góra/dół przy adresie e-mail).