Jak możemy pomóc?

Poszukiwanie...

Jak skonfigurować DNSSEC?

DNSSEC zapobiega nieautoryzowanym modyfikacjom odpowiedzi z serwera DNS w przypadku, gdy np. osoba odwiedzająca stronę internetową korzysta z niebezpiecznej sieci WiFi w miejscu publicznym oraz strona nie korzysta z komercyjnych lub darmowych certyfikatów SSL do zabezpieczenia strony. Są to mało prawdopodobne przypadki, jednak na wszelki wypadek warto włączyć dodatkowe zabezpieczenie.

Rekordy DNSSEC dodaje się w panelu rejestratora domeny, wcześniej uzyskując je po stronie hostingu. W tym poradniku opisujemy, jak to wygląda w przypadku, gdy posiadasz u nas zarówno hosting, jak i domenę. U poszczególnych dostawców hostingu lub rejestratorów opcje te mogą wyglądać inaczej.

Krok 1: generowanie kluczy DNSSEC

Żeby ustawić DNSSEC po stronie usługi hostingowej w Hostido:

1. Zaloguj się do panelu DirectAdmin usługi hostingowej.

2. W obszarze Zarządzanie kontami wybierz opcję Zarządzanie DNS.

3. Wybierz nazwę domeny, dla której chcesz wykonać operację, a następnie kliknij na DNSSEC.

4. Kliknij na Wygeneruj klucze i Potwierdź.

5. Kliknij na Podpisz swoją strefę.

6. Skopiuj rekordy DS i umieść w odpowiednim miejscu u rejestratora domeny. W przypadku domeny zarejestrowanej w naszej firmie, postępuj z krokiem poniżej.

Krok 2: konfigurowanie DNSSEC dla domeny

W przypadku domeny zarejestrowanej w innej firmie, skontaktuj się ze swoim rejestratorem w celu dodania odpowiednich rekordów w przypadku problemów.

1. Zaloguj się do Panelu klienta.

2. W sekcji Twoje domeny wybierz Opcje > Zarządzaj.

3. W menu Zarządzanie domenami wybierz DNSSEC.

4. Wprowadź dane pierwszego rekordu DS.

5. Drugi rekord wprowadź analogicznie, zmieniając Digest type na 2 i zwracając uwagę na ewentualną spację w wartości "Digest" (zaznaczone na zrzucie ekranu). Jeśli występuje, usuń ją.

6. Tak zapisane rekordy DS spowodują, że domena będzie miała aktywne DNSSEC. Dla potwierdzenia możesz to sprawdzić w dowolnej bazie WHOIS, np. DNS.pl dla domen polskich lub WHOIS Lookup Openprovider (dla większości).