Jak zainstalować certyfikat Let's encrypt na hostingu Hostido?

Jak zainstalować certyfikat Let's encrypt na hostingu Hostido?

Posiadając hosting w Hostido.pl otrzymujesz dostęp do bezpłatnych certyfikatów SSL Let's Encrypt dla każdej domeny dodanej do serwera. Domena musi także wskazywać na serwer np. poprzez przypisanie serwerów DNS lub rekord A. Darmowy SSL generowany jest automatycznie, dzięki czemu nie musisz nic robić. 

Wystawianie SSL jest wykonywane cykliczne, w odstępach czasowych. Gdy domena jest nowa i chcesz przyspieszyć wystawienie certyfikatu SSL Let's Encrypt, aby rozpocząć prace nad stroną, możesz spróbować wymusić wcześniejsze wystawienie SSL w sposób opisany poniżej.

Co zrobić, aby wygenerować bezpłatny certyfikat SSL?

  1. Zaloguj się do Panelu Klienta. Przeczytaj: Jak zalogować się do Panelu Klienta?
  2. Zaloguj się do panelu administracyjnego DirectAdmin wybranej usługi hostingowej. Przeczytaj: Jak zalogować się do Panelu Administracyjnego DirectAdmin?
  3. Przejdź do opcji "Certyfikaty SSL"
  1. W następnym kroku zaznacz opcję "Uzyskaj automatyczny certyfikat od dostawcy ACME" i kliknij "Zapisz". 
  1. Jeśli wszystko się powiedzie, powinien pojawić się komunikat jak poniżej. W innym wypadku sprawdź czy domena na pewno kieruje na serwer. 
  1. Sugerowane jest także włączenie opcji wymuszenia z przekierowaniem https. Pamiętaj, jednak że niektóre aplikacje np. Wordpress wymagają dodatkowego ustawienia adresu z https.


Zrzuty ekranu w tym artykule są wykonane w przeglądarce w wersji na komputer (desktop). Na telefonie/tablecie widok może się różnić.