Jak uzyskać kod cesji dla domeny?

Jak uzyskać kod cesji dla domeny?

Cesja domeny umożliwia zmianę jej abonenta i przekazanie prawa do zarządzania usługą, jednakowo w zakresie jej obsługi technicznej oraz płatności, w tym również dalszego przekazywania własności do niej. Jeśli posiadasz domeny zarejestrowane w Hostido.pl i chcesz zmienić ich właściciela, np. w wyniku sprzedaży domeny, powinieneś zainicjować cesję, do której niezbędny będzie kod cesji domeny. Uzyskasz go w Panelu klienta, a będzie on potrzebny przyszłemu właścicielowi domeny. Sprawdź, jak szybko uzyskać kod cesji dla domeny.

Cesja domeny - informacje podstawowe

Cesja domeny to procedura zmiany jej abonenta i przekazanie praw do zarządzania domeną, zarówno w obszarze obsługi technicznej (konfiguracji) oraz płatności i dalszego prawa do dysponowania usługą.

Do zainicjowania cesji domeny w Panelu nowego właściciela, niezbędne jest posiadanie nazwy domeny oraz kodu cesji. Procedurę cesji domeny wyjaśniliśmy szczegółowo w osobnym artykule:

Wykonaj cesję domeny, kiedy potrzebujesz zmienić abonenta domeny. Może okazać się to niezbędne, np. podczas sprzedaży domeny lub przekazania praw, np. po śmierci właściciela lub zmianie statusu firmy.

Jak uzyskać kod cesji dla domeny?

  1. Zaloguj się do Panelu klienta Hostido.pl
  2. Przejdź do sekcji Twoje usługi.
  3. Przy wybranej domenie, zarejestrowanej w Hostido.pl, kliknij Opcje > Zarządzaj.
  1. Skorzystaj z sekcji "Uzyskaj kod cesji dla ..." aby wysłać kod autoryzacyjny na adres e-mail (to nie jest jeszcze kod cesji). Nie zamykaj okna przeglądarki, będzie trzeba tutaj wpisać otrzymany kod.
  1. Na adres e-mail administratora konta zostanie wysłana wiadomość z jednorazowym kodem.
  1. Otrzymany kod wpisz w tym samym miejscu, gdzie była opcja jego wysłania w punkcie 4.
  2. Po zatwierdzeniu kodu autoryzacji otrzymasz kod cesji.

Ważne! Kod cesji wybranej usługi ważny jest 30 dni od momentu jego wygenerowania. Kod cesji widoczny jest w Twoim Panelu klienta. Podaj kod cesji nowemu, przyszłemu, właścicielowi domeny, aby zainicjować cesję.