Gdzie znajdują się logi błędów PHP?

Gdzie znajdują się logi błędów PHP?

Logi błędów PHP umożliwiają śledzenie witryny internetowej i pojawiających się w jej działaniu błędów, których możesz nie widzieć bezpośrednio w interfejsie użytkownika końcowego, panelu administratora lub które są widoczne, ale nie jest znana ich przyczyna. Aplikacja PHP generuje wiele poziomów błędów w czasie wykonywania skryptu. Jeśli raportowanie błędów jest włączone (wyświetlanie błędów PHP jest włączone), bardzo łatwo jest znaleźć błąd i rozwiązać problem. Z tego poradnika dowiesz się, gdzie uzyskać szybko dostęp do logów błędów PHP.

Gdzie znajdują się logi błędów PHP?

 1. Przejdź do panelu zarządzania hostingiem DirectAdmin
 2. W sekcji Domeny kliknij Podsumowanie witryny / Statystyki / Logi.
 1. Wyświetli się lista domen, po prawej stronie ekranu znajdziesz kolumnę Logi. Kliknij Logi błędów.
 1. Możesz także sprawdzić logi dla utworzonych w domenie głównej subdomen, przypisanych do usługi hostingowej. Kliknij nazwę subdomeny, aby sprawdzić jej logi.
 1. W nowym widoku zobaczysz wszystkie zarejestrowane błędy, pełne i ostatnie.
 2. Opisane błędy zawierają informacje o dacie i godzinie zdarzenia, adresie IP klienta, rodzaju błędu wraz ze ścieżką do pliku lub skryptu, którego dotyczą.

Jak włączyć wyświetlanie błędów PHP?

Możesz też włączyć lub wyłączyć wyświetlanie błędów dla konkretnej wersji PHP, dzięki czemu będą wyświetlane po stronie użytkownika. Nie jest to jednak zalecane ze względów bezpieczeństwa:

 1. Przejdź do sekcji Dodatkowe funkcje > Ustawienia PHP.
 1. Wybierz PHP Selector > Ustawienia.
 1. Obecna wersja PHP > wybierz wersję PHP, dla której chcesz wprowadzić zmiany.
 2. Aktywuj display_errors
  • Ważne! Powyższa opcja odpowiada za wyświetlanie błędów bezpośrednio użytkownikom witryny, dlatego domyślnie jest ona wyłączona.
 3. W tym samym miejscu znajdziesz opcję log_errors (domyślnie włączona)
  • Ważne! Powyższa opcja dotyczy logowania (raportowania) błędów po stronie klienta, które zostaną zebrane w sekcji Logi błędów (patrz instrukcja wyżej).