Import aplikacji do autoinstalatora aplikacji w DirectAdmin

Import aplikacji do autoinstalatora aplikacji w DirectAdmin

Softaculous Autoinstalator to narzędzie pozwalająca na szybkie przeprowadzenie automatycznej instalacji popularnych systemów CMS oraz zarządzanie nimi z poziomu panelu DirectAdmin. Autoinstalator aplikacji, jest wygodny, skracając czas instalacji do niezbędnego minimum, podobnie jak jej obsługę techniczną, konfigurację. Możesz przeprowadzić import aplikacji do autoinstalatora aplikacji w DirectAdmin, aby zarządzać wszystkimi witrynami.

Czym jest autoinstalator aplikacji?

Autoinstalator aplikacji to narzędzie do przeprowadzania automatycznych instalacji popularnych aplikacji internetowych, np. systemów CMS, z poziomu panelu DirectAdmin.

Dzięki temu narzędziu, otrzymasz dostęp do bazy kilkudziesięciu aplikacji, gotowych do zainstalowania jednym kliknięciem. Wybierz domenę, podaj dane dostępu dla administratora pierwszego konta i kliknij Zainstaluj.

Obecność autoinstalatora nie wyklucza możliwości ręcznego instalowania aplikacji na serwerze, np. poprzez umieszczenie pliku instalacyjnego WordPress, stworzeniu bazy danych i rozpoczęciu instalacji w nowym oknie przeglądarki. To również wygodne, oferujące większą elastyczność, rozwiązanie.

Największe korzyści z używania autoinstalatora aplikacji Softaculous Autoinstalator to:

 • nie musisz szukać aktualnych instalacji popularnych aplikacji, wszystko znajdziesz w panelu DirectAdmin,
 • instalacja ogranicza się do niezbędnego minimum czynności,
 • zainstalowaną stronę internetową, możesz szybko sklonować i powielić w całości, uruchamiając pod adresem innej domeny lub subdomeny,
 • łatwo wykonasz kopię zapasową (jednym kliknięciem) i równie łatwo ją przywrócisz.

Import aplikacji do autoinstalatora aplikacji

Jeśli nie skorzystałeś z możliwości zainstalowania aplikacji za pomocą autoinstalatora, nic straconego. Możesz importować aplikację do autoinstalatora, czyli podpiąć ją pod panel zarządzania stronami internetowymi i uzyskać dostęp do wskazanych wyżej korzyści.

Skorzystaj z opcji importowania aplikacji. Softaculous Autoinstalator sam wykryje uruchomione aplikacje na Twoim serwerze, a następnie doda je do listy zainstalowanych aplikacji.

 1. Zaloguj się do panelu DirectAdmin.
 2. W obszarze Dodatkowe funkcje wybierz Instalator aplikacji PHP.
 1. Jeśli jeszcze nie korzystałeś wcześniej, zapamiętaj tę aplikację. Użyj jej następnym razem, gdy zechcesz szybko zainstalować, np. nowy CMS WordPress i uruchomić stronę internetową.
 2. W sekcji Instalacje znajdziesz wszystkie aktualnie zainstalowane przez autoinstalator aplikacje.
 3. Na górze ekranu skorzystaj z opcji Import instalacji.
 1. Wybierz opcję Manualne instalacje.
 1. Kliknij Skanowanie w poszukiwaniu instalacji.
 2. Na liście znajdziesz wszystkie serwisy WWW i aplikacje, które zostały zainstalowane ręcznie. Aplikacje zostały dodane do autoinstalatora.
 1. Wróć do panelu DirectAdmin i wejdź do autoinstalatora, następnie kliknij Instalacje lub na górze ekranu wybierz Wszystkie intalacje.
 1. Na liście zobaczysz wszystkie serwisy WWW i aplikacje, także te importowane do autoinstalatora.

Zwróć uwagę na dodatkowe opcje dostępne przy każdej instalacji. Dzięki nim łatwo wykonasz kopię zapasową witryny, przywrócisz kopię zapasową czy sklonujesz serwis (utworzysz jego kopię gotową do wyświetlenia, np. pod adresem innej domeny lub subdomeny).