Jak przekierować obsługę strony WWW do Hostido, pozostawiając pocztę w obecnej firmie?

Jak przekierować obsługę strony WWW do Hostido, pozostawiając pocztę w obecnej firmie?

Kiedy posiadasz domenę i hosting internetowy u jednego operatora, możesz szybko utworzyć konta e-mail w domenie, obsługiwać pocztę, a także uruchomić stronę internetową. Może zdarzyć się, że strona internetowa będzie umieszczona na hostingu w Hostido.pl, ale obsługę poczty chcesz pozostawić u zewnętrznego operatora. Jak przekierować obsługę strony WWW do Hostido.pl bez przenoszenia poczty e-mail?

Rekordy A i MX domeny

Przekierowanie domeny internetowej na serwery DNS operatora hostingu i przypisanie domeny do serwera pozwala na jej pełną konfigurację, w takich obszarach jak:

  • obsługa witryny internetowej,
  • tworzenie kont e-mail w domenie,
  • zarządzanie rekordami domeny (także bez hostingu),
  • ustawienie przekierowania w domenie (także bez hostingu).

Za obsługę strony internetowej oraz poczty e-mail, odpowiada, w dużym uproszczeniu, konfiguracja dwóch rekordów domeny, tj. rekordu A (przekierowanie na adres IP serwera) oraz rekordu MX (przekierowanie na serwer poczty).

Edytując rekordy A i MX, możliwe jest przekierowanie obsługi strony internetowej na zewnętrzny serwer, podobnie jak wydelegowanie obsługi poczty. Edytując jeden z rekordów, możemy pozostawić częściowo obsługę strony WWW lub poczty (jedno albo drugie) na pierwotnym serwerze.

Jak przekierować obsługę domeny rekordem A do Hostido.pl?

Jeśli posiadasz domenę utrzymywaną na serwerach DNS innego operatora, możesz, bez zmiany delegacji, przekierować domenę rekordem A na serwer w Hostido.pl, a następnie przypisać ją do hostingu.

Takie rozwiązanie spowoduje, że poczta e-mail nadal będzie utrzymywana na zewnętrznym serwerze, na którego DNS domena jest utrzymywana i gdzie aktualnie kieruje rekord MX.

Odszukaj w panelu dostawcy usług hostingowych opcje zmiany rekordu A (ustawienia DNS), a następnie przekieruj domenę na adres IP Twojego hostingu.

Adres IP usługi hostingowej zarejestrowanej w Hostido.pl, znajdziesz na Pulpicie w panelu administratora DirectAdmin, w sekcji Informacje.

Jak przypisać przekierowaną domenę do panelu?

Po przekierowaniu domeny rekordem A na adres IP serwera w Hostido.pl, możesz przypisać domenę do hostingu, analogicznie, jakby domena była utrzymywana na serwerach DNS Hostido.pl.

  1. Zaloguj się do panelu DirectAdmin.
  2. Przejdź do sekcji Domeny > Konfiguracja domen.
  1. Dodaj nową.
  1. Wprowadź nazwę/adres domeny internetowej i zapisz ustawienia.

Dodatkowe informacje o przypisywaniu domeny do hostingu znajdziesz w dedykowanym artykule:

Teraz możesz uruchomić stronę internetową, np. korzystając z autoinstalatora aplikacji.

Pamiętaj! Przekierowanie na adres IP i pozostawienie rekordu MX bez zmian, powoduje, że poczta e-mail wciąż utrzymywana jest na zewnętrznym serwerze.

tagi: