Jak przedłużyć ważność hostingu w Panelu klienta?

Jak przedłużyć ważność hostingu w Panelu klienta?

Hosting internetowy to usługa, w ramach której możesz utrzymywać strony internetowe, przechowywać pliki, dokumenty, obraz oraz udostępniać je online, a także tworzyć konta e-mail, również działające we własnej, unikalnej, domenie. Utrzymywanie aktywności hostingu, przedłużenie ważności usługi, jest równie ważne, jak utrzymanie domeny internetowej. Nieaktywna usługa hostingowa uniemożliwia wyświetlanie strony internetowej oraz działanie poczty e-mail. Dowiedz się, jak szybko przedłużyć ważność hostingu.

Hosting internetowy - informacje podstawowe

Wraz z dobiegającym końca okresem ważności usługi hostingowej, otrzymasz od nas powiadomienie wraz z pro formą, na podstawie której, możesz przedłużyć aktywność usługi na kolejny okres abonamentowy. 

W Panelu klienta możesz opłacić przedłużenie ważności usługi, zarówno przed upływającym końcem aktywności hostingu, jak i w dowolnym momencie. 

Po opłaceniu przedłużenia ważności hostingu otrzymasz od nas fakturę VAT, która będzie dostępna do pobrania w Panelu klienta po północy. 

Hosting internetowy odpowiada za utrzymanie, m.in. plików strony internetowej, a co za tym idzie jej aktywności w sieci Internet, podobnie jak na hostingu tworzone są skrzynki e-mail w Twojej domenie internetowej. Tak samo jak wyłączenie domeny w wyniku braku przedłużenia jej ważności, powoduje brak dostępu do strony internetowej i poczty, tak samo wyłączenie hostingu powoduje ten sam efekt. 

Hosting i domena internetowa to usługi komplementarne, domena jest adresem internetowym, wskazującym na lokalizację w sieci Internet, hosting, na którym utrzymywana jest strona internetowa i poczta e-mail. Wyłączenie jednej z tych usług powoduje wyłączenie strony i poczty e-mail. 

Jak przedłużyć ważność hostingu w Panelu klienta?

Jeśli otrzymałeś od nas powiadomienie o końcu okresu ważności usługi hostingowej, przejdź od razu do sekcji Płatności w Panelu klienta, aby opłacić wystawioną pro formę. Możesz też przedłużyć ważność hostingu w dowolnym momencie: 

  1. Zaloguj się do Panelu klienta Hostido.pl
  2. Przejdź do sekcji Twoje usługi.
  1. Przy wybranej usłudze hostingowej kliknij Opcje > Przedłuż ważność usługi
  2. Potwierdź i zapisz operację.
  1. Przejdź do sekcji Płatności, gdzie znajdziesz pro formę na przedłużenie ważności hostingu. 
  1. Rozwiń Opcje i wybierz odpowiednio:
    1. Pobierz fakturę proforma: jeśli chcesz pobrać dokument PDF,
    2. Opłać: jeśli chcesz od razu przejść do metod płatności

Po zaksięgowaniu wpłaty ważność hostingu zostanie automatycznie przedłużona na kolejny rok. W Panelu klienta, w sekcji Płatności, znajdziesz również fakturę VAT za opłacone usługi. Możesz pobrać dokument do pliku PDF. 

Wraz z dobiegającym końca okresem abonamentowym usługi, Hostido.pl wystawi dla Ciebie pro formę, umożliwiając przedłużenie ważności dowolnej usługi. Brak płatności będzie jednoznaczny z rezygnacją z usługi.