Jak zmienić pakiet hostingu w Panelu klienta?

Jak zmienić pakiet hostingu w Panelu klienta?

Skorzystaj z oferty Hostido.pl, aby zarejestrować jeden z dostępnych pakietów hostingowych. Wybierz usługę dopasowaną do swoich potrzeb, określając ilość dostępnego miejsca, obsługę certyfikatu SSL, czy parametry bezpieczeństwa, takie jak dostępność rdzeni procesora i pamięci RAM. Jeśli w dowolnym momencie korzystania z usługi uznasz, że potrzebujesz więcej miejsca, wydajniejszą usługę hostingową, po prostu zmień pakiet na wyższy. Jak zmienić pakiet hostingu w panelu Hostido.pl? To naprawdę proste.

Dlaczego warto zmienić plan hostingowy na wyższy? 

Kiedy rejestrujesz usługę hostingową i domenę po raz pierwszy, zapewne chcesz szybko uruchomić stronę internetową. Nie od razu jesteś w stanie przewidzieć, jak szybko strona stanie się popularna i jaki ruch będzie generowała. 

Dobrze prowadzona strona, nawet będąca wizytówką firmy, może wzbudzić zainteresowanie użytkowników, a jej właściwe pozycjonowanie, spowoduje zwiększony ruch. Mogą także pojawić się formularze kontaktowe albo zechcesz uruchomić sklep internetowy. Większy ruch, rozbudowana strona internetowa, dużo informacji do przetworzenia w bazie danych, wszystko to może powodować, że będziesz potrzebował lepszej usługi hostingowej.

Jeśli Twoja witryna jest mała, nie generuje dużego ruchu i nie wymaga dużej ilości zasobów, być może nigdy nie będziesz musiał uaktualnić swojego planu. Witryny pasujące do tej definicji często obejmują portfolio online i blogi osobiste.

Jeśli jednak zauważyłeś spadek wydajności Twojej witryny, zbyt długie czasy oczekiwania lub po prostu brakuje Ci miejsca, warto rozważyć zmianę planu hostingowego. 

Ważne! Pomimo że wskazaliśmy wiele niepokojących objawów, powinieneś mieć świadomość, że nie wynikają one z niskiej jakości świadczonych usług. Plany hostingowego są tworzone w taki sposób, aby spełniać określone parametry, zachowując atrakcyjną cenę. Rozwój strony internetowej jest często powodem, dla którego usługi hostingowe, potrzebują zaoferować więcej mocy obliczeniowej, aby przetworzyć zadania tysięcy użytkowników. 

Zmiana planu hostingowego w Hostido.pl

Nie musisz zmieniać dostawcy usług hostingowych ani przenosić się na nową usługę. W Panelu klienta hostido.pl, szybko zmienisz pakiet hostingowy na wyższy.

Przykład: jeśli posiadasz hosting NVME 1, posiadasz 2GB przestrzeni i brak obsługi SSH. Jeśli zechcesz umieścić więcej stron internetowych lub utworzyć nowe konta e-mail o większej pojemności, będziesz potrzebował wyższego planu hostingowego. Możesz szybko zmienić pakiet NVME1, np. na NVME4, który oferuje 50 GB przestrzeni, posiada obsługę protokołu SSH, a dodatkowo możesz zainstalować na nim komercyjny certyfikat SSL. 

Zmiana pakietu na wyższy nie wiąże się z zakupem nowej usługi hostingowej. Nie musisz przenosić danych na nowy serwer, ani nie utracisz dotychczasowej konfiguracji czy dostępu do stron internetowych, skrzynek e-mail i baz danych. 

Zmiana pakietu na wyższy oznacza, że otrzymasz od nas pro formę na zmianę typu usługi hostingowej na wyższą. Opłata zostanie naliczona proporcjonalnie do pozostałego okresu abonamentowego, co oznacza, że ważność usługi pozostanie taka sama, a ty zapłacisz tylko za okres, kiedy hosting będzie działał w wyższym pakiecie. 

Jak zmienić pakiet hostingu w Panelu klienta? 

  1. Zaloguj się do Panelu klienta Hostido.pl
  2. Przejdź do sekcji Twoje usługi.
  1. Przy wybranej usłudze hostingowej kliknij Opcje > Modyfikuj hosting.
  2. Wybierz nowy pakiet hostingu. Zmiana możliwa jest tylko na wyższy pakiet.
  3. Sprawdź kwotę dopłaty, a następnie kliknij Zapisz.
  4. Zapłać teraz lub przejdź do sekcji Płatności, gdzie znajdziesz pro formę na tę zmianę. Opłać dokument aby zmienić pakiet na wyższy. 

Przy kolejnym przedłużeniu ważności usługi, otrzymasz od nas nową pro formę. Zobaczysz na niej cenę obecnie ustalonej usługi hostingowej. 

Przykład: jeśli opłacałeś usługę Hosting NVME1 i zmieniłeś pakiet na NVME4, to wraz z końcem okresy abonamentowego usługi hostingowej, otrzymasz ofertę przedłużenia pakietu NVME4.