Jak utworzyć bazę danych MySQL?

Jak utworzyć bazę danych MySQL?

Baza danych MySQL zawiera informacje uporządkowane w postaci tabel, które następnie mogą być używane przez skrypty PHP. Korzystając z zebranych w bazie danych informacji, mogą one przetwarzać je, np. używać do działania aplikacji, wyświetlać wyniki działania skryptów czy po prostu udostępniać treść w witrynie internetowej. Popularne systemy CMS opierają swoje działanie o bazy danych, dzięki czemu możliwe jest szybkie przetwarzanie treści i dowolne zarządzanie nimi, niezależnie od struktury i wyglądu witryny internetowej. Sprawdź, jak szybko utworzyć bazę danych MySQL w panelu DirectAdmin.

Do czego potrzebuję bazę danych MySQL?

Bazy danych to uporządkowane zbiory informacji, które prezentowane są w formie tabel. Różnego rodzaju aplikacje, np. popularne systemy CMS takie jak WordPress lub Joomla, korzystają z baz danych do przechowywania zawartości witryny oraz większości jej ustawień, np. różnego rodzaju odwołań czy informacji o użytkownikach.

W połączeniu z językiem skryptowym, takim jak PHP, Python czy JavaScript, możliwe jest tworzenie stron internetowych, które będą współdziałać w czasie rzeczywistym z bazą danych MySQL, a co za tym idzie, szybko wyświetlać skategoryzowane i przeszukiwalne informacje użytkownikowi witryny.

Dla przykładu, system CMS korzysta z bazy danych MySQL do przechowywania zawartości witryny, jej ustawień, informacji o użytkownikach. Dzięki takiemu rozwiązaniu treść stanowi osobny zbiór informacji, oddzielony od struktury i wyglądu witryny. Jeśli planujesz wprowadzić zmiany w szablonie witryny, zmienić kategorię wpisów, strukturę stron, stworzyć dynamiczne menu lub korzystać z dodatkowych wtyczek do przetwarzania danych, witryna będzie każdorazowo korzystała z bazy danych, aby jedynie uzyskać dostęp do stałych informacji i wyświetlać je użytkownikowi końcowemu.

Jak utworzyć bazę danych w panelu DirectAdmin?

  1. Przejdź do panelu zarządzania hostingiem DirectAdmin
  2. W sekcji Bazy danych kliknij Zarządzanie MySQL
  1. Kliknij Utwórz nową bazę danych.
  1. Podaj nazwę tworzonej bazy danych po przedrostku (dodawany automatycznie).
  2. Opcjonalnie podaj użytkownika bazy danych, jeśli inny niż nazwa bazy danych.
  1. Kliknij Utwórz bazę danych.