Jak przyśpieszyć WordPress za pomocą LSCache oraz Redis?

Jak przyśpieszyć WordPress za pomocą LSCache oraz Redis?

Wydajna pamięć podręczna stanowiąca funkcjonalność serwera, LSCache, w połączeniu z zaawansowanym magazynem danych, REDIS, to dwie kluczowe funkcjonalności hostingu, które przekładają się na wydajność witryny internetowej. W Hostido.pl Redis dostępny jest od pakietu NVMe 3, natomiast wszystkie oferowane usługi działają w oparciu o LSCache, dlatego, jeśli jesteś administratorem witryny WordPress, możesz szybko przyśpieszyć jej działanie. Sprawdź, jak przyśpieszyć WordPress za pomocą LSCache oraz Redis.

Co to jest LSCache?

LSCache to rodzaj wydajnej pamięci podręcznej, dedykowanej dynamicznym witrynom WWW, która stanowi funkcjonalność usług hostingowych Hostido.pl i jest w nie wbudowana. Dzięki tej technologii możliwe jest skuteczne przyśpieszenie działania popularnych systemów CMS jak WordPress czy Joomla, a przez to całych witryn internetowych.

Aby połączyć system CMS z technologią LSCache wbudowaną w serwer www, korzysta się, np. z dedykowanych rozwiązań, jakimi są wtyczki/pluginy. Dla systemu CMS Wordpress popularnym rozwiązaniem jest np. Lite Speed Cache, która skutecznie przekazuje informacje o buforowanych zasobach z aplikacji internetowej do silnika pamięci podręcznej Twojego hostingu.

Dzięki wtyczce oraz technologii LSCache na hostingu współdzielonym możesz w pełni kontrolować wydajność swojej witryny, konfigurując poszczególne jej elementy, które będą korzystały z wysokowydajnej pamięci podręcznej.

Co to jest Redis?

Zaawansowany magazyn danych, Redis, to system przechowywania danych podręcznych (tymczasowych), obsługujący różne posortowane struktury danych wraz z możliwością wykonywania zapytań. Charakteryzuje się wysokim poziomem struktur danych, takimi jak skróty, listy, zestawy, ciągi i posortowane zestawy. Redis kojarzony jest z wysoką wydajnością zapisu i odczytu operacji, jest wyjątkowo lekki i nie posiada zewnętrznych zależności, a przy tym jest wysoko dostępny, zapewniając dostępność danych na bardzo wysokim poziomie.

Redis działa w oparciu o bazę NoSQL. Jest obsługiwany przez większość języków, takich jak C, C++, C#, JavaScript, Java, Go, Objective-C, Python, PHP.

Jak skonfigurować serwer Redis?

  1. Zaloguj się do panelu DirectAdmin
  2. Przejdź do opcji Redis.
  3. Utwórz nowy serwer Redis.

Dodatkowe informacje o tworzeniu serwera Redis:

Jak przyśpieszyć WordPress za pomocą LSCache i Redis?

W panelu administratora witryny WordPress, zainstaluj wtyczkę LSCache, a następnie przejdź do jej konfiguracji:

  1. Zainstaluj wtyczkę LiteSpeed Cache w panelu WordPress
  2. Przejdź do konfiguracji wtyczki wybierając po lewej stronie ekranu LiteSpeed Cache.
  1. Przejdź do sekcji Cache -> Object.
  1. Skonfiguruj serwer Redis, podając dane, które zostały Ci udostępnione w panelu DirectAdmin (patrz Jak skonfigurować serwer Redis?).
  2. Zapisz zmiany.

Dodatkowe informacje o konfiguracji LSCache oraz Redis w CMS WordPress znajdziesz na naszym blogu:

Wtyczka LiteSpeed Cache oferuje szereg narzędzi, które dodatkowo wpływają na optymalizację serwisu WWW WordPress i jego prędkość działania. My przedstawiliśmy tylko podstawową konfigurację, zawierającą REDIS Cache.