Menadżer plików DirectAdmin - połączenie z FTP

Menadżer plików DirectAdmin - połączenie z FTP

Przesyłanie plików między komputerem i serwerem pozwala na szybkie przekazywanie plików strony internetowej lub tworzenie katalogów i podkatalogów, a także pobieranie zasobów serwera na dysk komputera. Możesz w tym celu skonfigurować jeden z popularnych programów do obsługi FTP lub skorzystać z wbudowanego w DirectAdmin menadżera plików.  Menadżer plików, w odróżnieniu od programów FTP, nie wymaga konfiguracji i jest dostępny wraz z usługą hostingową.

Co to jest manager plików?

Aplikacja manager plików umożliwia zarządzanie plikami podobnie do połączenia z serwerem plików FTP bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Jeśli korzystasz z panelu DirectAdmin, manager plików umożliwi dostęp do plików w przeglądarce bez żadnej dodatkowej konfiguracji.

Manager plików to oprogramowanie umożliwiające przesyłanie i pobieranie danych z serwera FTP, a do jego działania wystarczy przeglądarka internetowa. Nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu, dostęp do FTP uzyskasz na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu, komputerze, jak również urządzeniu mobilnym.

Podobnie jak klasyczny klient FTP, manager pozwala na tworzenie, kasowanie, zmianę nazwy plików i folderów, a także przesyłanie plików i folderów na serwer, jak również ich pobieranie. 

Jak uruchomić manager plików w DirectAdmin?

Do uruchomienia managera nie jest konieczne posiadanie żadnych danych konta FTP. Po prostu zaloguj się do panelu DirectAdmin Twojej usługi hostingowej, a następnie przejdź do opcji "zarządzanie plikami". 

  1. Zaloguj się do Panelu klienta Hostido.pl
  2. Przejdź do sekcji Twoje usługi, a następnie kliknij Opcje > Zarządzaj przy usłudze hostingowej. 
  1. W sekcji Pliki/FTP wybierz Zarządzanie plikami
  1. W nowym oknie uruchomiony zostanie manager plików.

Manager plików - informacje podstawowe

Możesz teraz przejść do obsługi serwera FTP, korzystając z dostępnych, przykładowych, opcji. Po lewej stronie ekranu znajdziesz strukturę serwera FTP, wszystkie dostępne katalogi w tym katalogi domen.

Na środku ekranu znajdziesz strukturę poszczególnych podkatalogów, ich zawartość, w tym podfoldery i pliki. 

Skorzystaj z opcji Nowy na górze ekranu, aby utworzyć nowy plik, folder lub przesłać dane na serwer FTP.

Możesz wykonywać działania na pojedynczych plikach lub folderach. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszki, a następnie, w zależności od wybranego rodzaju danych, pliku, folderu czy archiwum, wybierz działanie, jakie chcesz wykonać.

Zaznacz kilka plików i/lub folderów jednocześnie, a następnie skorzystaj z dodatkowych opcji, aby edytować ich nazwę, przenieść, skopiować, spakować do archiwum lub rozpakować archiwum.