Jak zamówić dedykowany adres IP do hostingu?

Jak zamówić dedykowany adres IP do hostingu?

W dowolnym momencie korzystania usługi hostingowej może okazać się, że będziesz potrzebować dedykowanego adresu IP dla swojego serwera. Wspólny adres IP to pojedynczy adres używany przez wiele usług hostingowych. Posiadanie dedykowanego adresu IP oznacza, że ​​witryna ma swój własny adres i możesz użyć tego adresu IP lub nazwy domeny swojej witryny, aby uzyskać do niej dostęp z sieci. Jak zamówić dedykowany adres IP do hostngu? 

Czy potrzebuję dedykowany adres IP dla mojej usługi hostingowej?

Zacznijmy od tego, że posiadanie dedykowanego adresu IP dla usługi hostingowej nie jest obowiązkowe do prawidłowego jej działania. Kiedy rejestrujesz nową usługę hostingową w Hostido.pl, nie posiada ona dedykowanego adresu IP. 

Dedykowany adres IP może być pomocny z wielu różnych powodów — dzięki niemu na Twoją usługę nie ma wpływu to, że ktoś na innej domenie wyśle niechcianą wiadomość, jego strona ma złą reputację, czy na kogoś innego zostanie wykonany atak zapychający łącze DDoS.

Dedykowany adres IP jest definiowany po prostu jako adres IP, który jest unikalny dla Twojej witryny i którego nie mogą używać inne witryny. Większość standardowych planów hostingu współdzielonego obejmuje wspólny adres IP.

Udostępnianie zasobów może być akceptowalne dla firm, które dopiero zaczynają działalność lub nie potrzebują znacznej kontroli nad swoją witryną. Jednak dedykowany adres IP jest popularnym dodatkiem od dostawców hostingu witryn internetowych ze względu na ogólne korzyści, jakie oferują.

Posiadanie dedykowanego adresu IP może wpływać na reputację witryny i serwera poczty w sieci Internet.

Jak zamówić dedykowany adres IP do hostingu? 

W Hostido.pl masz możliwość zamówienia dedykowanego adresu IP w dowolnym momencie, po zarejestrowaniu usługi hostingowej. Wykonasz to w Panelu klienta. 

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że opłacasz dedykowany adres IP tylko za czas, jaki pozostał do końca okresu ważności usługi hostingowej. Cena zostanie przeliczona proporcjonalnie do pozostałego okresu ważności usługi. 

  1. Zaloguj się do Panelu klienta Hostido.pl
  2. Przejdź do sekcji Twoje usługi.
  1. Przy wybranej usłudze hostingowej kliknij Opcje > Modyfikuj hosting.
  2. W sekcji Zamów dodatki do usługi, potwierdź zamówienie dedykowanego adresu IP.
  1. Analogicznie jak w przypadku innych operacji, na Twoim koncie zostanie wystawiona pro forma.
  2. Przejdź do sekcji Płatności, aby opłacić wygenerowaną pro formę. 
  1. Adres IP zostanie przydzielony do Twojego hostingu po zaksięgowaniu wpłaty. Otrzymasz stosowane powiadomienie e-mail.