Jak włączyć lub wyłączyć poszczególne foldery poczty e-mail?

Jak włączyć lub wyłączyć poszczególne foldery poczty e-mail?

W obsłudze konta e-mail i przesłanej korespondencji bardzo przydatne okazują się foldery poczty e-mail. Możesz korzystać z domyślnych folderów jak skrzynka odbiorcza, poczta wysłana, spam i kosz, ale także tworzyć własne i przenosić do nich wiadomości e-mail. Jeśli do tego korzystasz z poczty IMAP w aplikacjach pocztowych, wszystkie foldery i ich zawartość będzie synchronizowana między urządzeniami. Może zdarzyć się, że wybrane foldery nie będą Ci potrzebne lub zwyczajnie nie chcesz, aby były widoczne na co dzień w obsłudze konta e-mail - wyłącz je. 

Foldery poczty e-mail

Foldery poczty e-mail pomagają w organizowaniu korespondencji. Możesz przenosić wiadomości do wybranych folderów, także utworzonych samodzielnie lub tworzyć ich kopie. Jeśli korzystasz z poczty IMAP w programach pocztowych, dodatkowo wszystkie foldery i ich zawartość, będą synchronizowane na każdym urządzeniu. 

Tworzenie folderów pozwala stworzyć strukturę organizacji poczty e-mail. Dodawaj nowe foldery, wyłączaj nieużywane, aby nie były widoczne, gdy tego nie potrzebujesz. 

Przenoszenie wiadomości e-mail w strukturze katalogów możesz wykonać ręcznie, zaznaczając jedną lub wiele wiadomości i przenosząc je do folderu lub tworząc kopię e-mail. Jeśli utworzysz reguły wiadomości w poczcie Webmail, wiadomości będą przenoszone automatycznie. Możesz filtrować wiadomości, np. po temacie, załączniku, nadawcy, aby umieszczać je w różnych folderach skrzynki e-mail. 

Jak włączyć lub wyłączyć poszczególe foldery poczty e-mail?

  1. Zaloguj się na konto e-mail korzystając z poczty Webmail
  2. Wybierz Ustawienia > Foldery.
  1. W kolumnie widoczność przełącz opcje przy wybranym folderze.
  2. Subskrypcja folderu została wyłączona. 
  3. Kliknij wybrany folder, aby przejść do jego ustawień. 

Wyłączanie folderów czy też ich ukrywanie, nie powoduje usunięcia zawartości folderu. Po prostu wybrany folder nie będzie widoczny w strukturze katalogów. Dotyczy to przede wszystkim obsługi folderów za pomocą protokołu IMAP.