Jak sprawdzić podstawowe informacje o serwerze?

Jak sprawdzić podstawowe informacje o serwerze?

Potrzebujesz adres IP serwera, serwery DNS do przekierowania domeny lub adres hosta? A może konfigurujesz program pocztowy i nie wiesz, jakie nazwy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej wprowadzić? Wszystkie te informacje znajdziesz w panelu DirectAdmin Twojej usługi hostingowej.

Sprawdź także:

Informacje o serwerze

Informacje o serwerze, takie jak obsługiwany adres IP, adresy DNS, adres hosta i informacje potrzebne do konfiguracji programu pocztowego, znajdziesz po zalogowaniu do panelu DirectAdmin:

  1. Zaloguj się do panelu DirectAdmin usługi hostingowej.
  2. Po prawej stronie ekranu rozwiń sekcję Informacje.
  1. Dodatkowo przejdź do sekcji Dodatkowe funkcje > Ogólne informacje.
  1. Znajdziesz tutaj podsumowanie informacji o serwerze.

Jaki jest adres IP usługi hostingowej?

Adres IP może różnić się w zależności od posiadanej usługi hostingowej.

  • Adres IP odczytasz z sekcji Informacje (patrz instrukcja wyżej).

Adres IP może być przydatny, np. podczas przekierowania domeny. Po przekierowaniu domeny rekordem A lub MX na adres IP serwera, przypisz domenę do usługi hostingowej:

Jaki jest adres hosta FTP i SSH?

Podczas konfiguracji programu do obsługi FTP lub SSH zostaniesz poproszony o adres hosta, potrzebny w konfiguracji. W panelu DirectAdmin znajdziesz sugerowany adres hosta, tzw. adres techniczny.

Możesz też używać adresu swojej domeny przypisanej do usługi hostingowej. Jeśli dodatkowo posiadasz zainstalowany SSL, skorzystaj z połączenia szyfrowanego.

Na jakie serwery DNS wydelegować domenę?

Adresy serwerów DNS są stałe, dlatego odczytaj je z sekcji Informacje. Będą potrzebne do delegowania domeny do Hostindo.pl od innego operatora.

Delegacja domeny jest o wiele lepszym wyjściem niż przekierowanie domeny rekordem A i MX. Skorzystaj z tej funkcji, aby dodatkowo uzyskać dostęp do całej strefy DNS.

Jak skonfigurować serwery poczty przychodzącej i wychodzącej?

W sekcji Ogólne informacje znajdziesz sugerowane dane do konfiguracji programów pocztowych. To domyślne parametry, które możesz zmieniać, np. adresy serwerów poczty IMAP, SMTP i POP3 oraz numery portów.

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że posiadając własną domenę internetową, jako adresy serwerów poczty wychodzącej i przychodzącej możesz domyślnie używać adresu mail.nazwa-domeny.com oraz portów nieszyfrowanych.

Porty szyfrowane, z użyciem SSL, są możliwe do użycia, kiedy posiadasz certyfikat SSL, np. darmowy certyfikat Let's Encrypt.