Konfiguracja połączenia FTP w Total Commander

Konfiguracja połączenia FTP w Total Commander

Total Commander to popularny program do zarządzania plikami zlokalizowanymi na Twoim urządzeniu, np. komputerze. Pozwala również na obsługę serwera FTP, umożliwiający zarządzanie plikami i folderami na nim zlokalizowanymi. 

Total Commander - informacje podstawowe

Połączenie z serwerem FTP pozwala na zarządzanie zawartością Twojej usługi hostingowej, a dokładnie zarządzanie plikami i folderami na nim zlokalizowanymi. To m.in. pliki stron internetowych, dokumenty i zdjęcia, które w dowolnej chwili możesz udostępnić w sieci Internet. 

Total Commander to jeden z najpopularniejszych i najstarszych programów umożliwiających zarządzanie plikami na komputerze. Łączy w sobie wiele przydatnych funkcjonalności, dzięki którym praca z dużą ilością danych jest dosyć prosta. Filtrowanie plików, wyszukiwanie danych wg. określonego wzorca, kopiowanie plików i pakowanie archiwów danych, to jedne z podstawowych funkcji. 

Program Total Commander używany jest również do konfiguracji połączenia FTP, tj. połączenia Twojego komputera z serwerem danych, usługą hostingową, w ramach której możesz przechowywać pliki stron internetowych i inne dane, udostępniane w sieci Internet. 

Total Commander jest znakomitym narzędziem do organizowania plików i folderów oraz połączenia z FTP, jednak istnieje na rynku wiele programów, które mogą być równie funkcjonalne, a także oferować bardziej przejrzysty interfejs.

Konfiguracja połączenia FTP w Total Commander

Do skonfigurowania połączenia z serwerem FTP wymagane będzie utworzenie konta FTP na hostingu internetowym:

Pobierz, a następnie zainstaluj i uruchom oprogramowanie Total Commander, aby rozpocząć konfigurację połączenia FTP. 

 1. Uruchom program Total Commander na komputerze.
 2. Przejdź do opcji Sieć > FTP Połączenia.
 1. Wybierz Nowe połączenie…
 1. Uzupełnij informacje:
  1. Sesja: dowolna nazwa sesji, połączenia, zapisana w programie
  2. Nazwa hosta: podaj adres serwera FTP, np. host123456.hostido.net.pl, gdzie host123456 to nazwa usługi hostingowej
  3. SSL/TLS: zaznaczamy
  4. Użytkownik: podaj nazwę użytkownika konta FTP
  5. Hasło: wprowadź hasło użytkownika konta FTP
  6. Użyj trybu pasywnego do transferu: zaznaczamy
 1. Kliknij OK.

Sesja została zapisana. Skorzystaj z opcji Sieć > Połączenia FTP, aby uruchomić połączenie z serwerem FTP. Zaznacz połączenie i kliknij Połącz

Połączenie zostało ustanowione. Total Commander posiada dwa okna. W jednym zobaczysz zawartość dysku komputera, w drugim zawartość serwera FTP. Możesz przenosić pliki, kasować je, tworzyć foldery i edytować nazwy.