Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail?

Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail?

Zmiana hasła do konta e-mail może być potrzebna, kiedy zapomnisz aktualnie ustawionego hasła dostępu. Hasło do konta e-mail utworzonego na hostingu Hostido.pl, możesz zmienić w panelu DirectAdmin hostingu. Nie jest potrzebne aktualne hasło, aby wprowadzić nowe. 

Hasło do konta e-mail - informacje podstawowe

Zabezpieczenia hostingu i sposób przechowywania haseł, uniemożliwia podgląd aktualnie ustawionego hasła. Jest ono ustalane w chwili tworzenia konta e-mail i szyfrowane. 

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zalogować się do skrzynki e-mail pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail, upewnij się wpierw, że usługi hostingu i domeny są opłacone i aktywne. Jeśli mimo to logowanie nie jest poprawne, zmień hasło, ustalając nowe. 

Jak zmienić hasło do skrzynki e-mail? 

  1. Zaloguj się do Panelu klienta Hostido.pl
  2. Przejdź do sekcji Twoje usługi, a następnie kliknij Opcje > Zarządzaj przy usłudze hostingowej. 
  1. Wybierz właściwą domenę, dla której chcesz wykonać zmianę w prawym górnym rogu.
  1. Kliknij Konta e-mail.
  1. Przy wybranej skrzynce e-mail rozwiń dodatkowe opcje i wybierz Zmiana hasła
  1. Wprowadź nowe hasło dostępu i kliknij Zapisz.

Hasło zostało zmienione. Możesz wrócić do logowania do poczty Webmail Hostido.pl.

Informacje dodatkowe

Bezpieczne hasło może chronić ważne dane przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich. Jeśli przechowujesz poufne i ważne dane na koncie e-mail, powinieneś utworzyć silne hasło i chronić ważne foldery i dane.

Tego samego hasła nie powinno się używać w wielu różnych serwisach. W dzisiejszych czasach każdy posiada dostępy do wielu stron internetowych, warto więc używać managerów haseł - wtedy wystarczy pamiętać tylko jedno, a do samych serwisów można użyć skomplikowanych haseł. Nawet manager haseł wbudowany w przeglądarkę jest lepszy niż proste hasła powielane w wielu miejscach.